• Hvězda Betlémská!?

pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

• Pletky s Vlastou

pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

Tvořivé setkání.

Lafatův Olešník rozstřílel pod dekou hrající Čimelice

ČIMELICE – Další porážka rozdílem třídy! Fotbalisté Čimelic se v nejvyšší krajské soutěži dál trápí. Po vysoké porážce na hřišti Jankova (1:5) nestačili ani v sobotním domácím utkání 5. kola na Olešník, se kterým přijel i legendární kanonýr David Lafata. Tentokrát padli svěřenci kouče Pavla Schorníka dokonce 0:6! Úvodní půlhodina přitom nabídla vyrovnanou podívanou, ale stačil jeden šťastný gól hostí ze 30. minuty a hra domácích se rázem rozsypala jako domeček z karet. Pod psychickou dekou hrající fotbalisté Čimelic už od té doby na dominantní Olešník nestačili. Do poločasu vedli hosté 3:0, a to ještě nechal fenomenální „Lafi“ svou střeleckou munici v kabině. Branky vstřelili v poslední čtvrthodině první půle Štos (2) a Vařák.

Po změně stran si Čimeličtí vypracovali jednu zajímavou příležitost, ale gól naděje nevstřelili, takže branky padaly zase jen na druhé straně – nejprve v 67. minutě Štos zkompletoval hattrick a v poslední čtvrthodině se dvěma góly připomněl i Lafata – 0:6. Loni šesté a předloni dokonce třetí Čimelice tak mají po pěti kolech jediný bod a zůstávají na úplném chvostu tabulky, naopak Olešník jich posbíral už dvanáct a atakuje čelo krajského pelotonu.

SK Siko Čimelice – FK Olešník 0:6 (0:3). Branky: 30., 39. a 67. Štos, 77. a 84. Lafata, 44. Vařák. Rozhodčí: Polák – Sebera, Toucha. DFA: Pavel Pípal. ŽK: 1–0 (Hegenbart). Přihlíželo 150 diváků.
Čimelice: Přibyl – Pávec, Listopad, J. Viták, Rambous – Řežábek (46. Varhan), Nekl, R. Převrátil, Nosek (46. Káš) – Hegenbart (68. Š. Říha), M. Viták.
Olešník: Matoušek – Dráb (87. M. Studnička), Kalášek, Heller, Brom – Dudek (72. Tomek), Grobár, Rožboud, Vařák (60. Kouba) – Štos (75. Tressl), Lafata.