Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Lipenský skiareál chystá na sobotu slavnostní zahájení sezony

JIŽNÍ ČECHY - Závody ve slalomu pro veřejnost, zábava s Lišákem Foxem, ukázky práce Lyžařské školy Lipno, nebo pohádka pro děti. To jsou jen některé body programu kterým v sobotu 16. prosince slavnostně zahájí sezonu ve Skiareálu Lipno. Lyžaři se mohou vydat na pět kilometrů sjezdovek, které jsou pokryté více než půl metrem technického i přírodního sněhu.

Na Lipně je sezóna vlastně už v plném proudu a lyžuje se několik dní. Je tady pravá zimní atmosféra. Sobotní slavnostní zahájení pak bude plné akcí a zábavy pro malé i velké lyžaře,“ upozornil šéf Skiareálu Lipno Petr Dušek s tím, že už v pátek začíná také večerní lyžování od 18 do 21 hodin. Pokud návštěvníci přijedou na večerní lyžování ve čtyřech jedním autem, budou mít jeden skipas zdarma. 

Mezi největší lákadla soboty patří slalom pro veřejnost, který začíná v deset hodin na Jezerní sjezdovce. „Lyžaři se mohou hlásit přímo na místě a budou závodit ve dvou kategoriích do patnácti a od patnácti let. Připravené jsou i zajímavé ceny,“ zmínil Vojen Smíšek ze společnosti Lipensko. Nejmenší děti si také sjedou slalom ve Fox parku a s oblíbeným maskotem Lišákem Foxem budou už od dopoledne malovat obrázky a připravovat vánoční ozdoby. Nikdo by si neměl nechat ujít ani návštěvu Stezky korunami stromů, kde ve 14:30 vystoupí školní sbor Slavíček ze ZŠ Loučovice. V programu pak od 16 hodin navazuje rozsvícení vánočního stromu se zpíváním koled ve Fox parku. 

"Zájemci se mohou v sobotu zdarma naučit lyžovat v místní škole. Výuka bude, jak pro nejmenší děti od čtyř let, tak pro dospělé. Všem se budou věnovat zkušení instruktoři a slavnostní zahájení je tak ideální pro první lyžařské oblouky, které mohou začínající lyžaři zdokonalovat po celou sezónu,“ konstatoval Smíšek. 

Ve Skiareálu Lipno se lyžuje za mimosezónní ceny, a kromě sjezdovek je otevřená například i Stezka korunami stromů, nebo místní Aquaworld. V provozu je půjčovna INTERSPORT Rent i prodejna INTERSPORT, nebo gastronomické provozy, které jsou hned u sjezdovky i přímo na svahu. „Počasí nám zatím opravdu přeje a čeká nás skvělý víkend plný lyžování, her a zábavy,“ zve všechny na Lipno Smíšek. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace