Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Marta Kubišová řekla, že teď bude mít čas do Budějovic jezdit. Protože už nebude koncertovat

ČESKÉ BUDĚJOVICE - „Jsem rád, že jste taková, jaká jste a děkuji vám," těmito slovy se rozloučil s Martou Kubišovou primátor Jiří Svoboda na pódiu kulturního domu Vltava, kde zpěvačka zakončila svoji pěveckou kariéru. Stalo se tak 1. listopadu v den jejích pětasedmdesátých narozenin. Kromě kytice primátor předal oslavenkyni vyznamenání Za zásluhy. Sál byl vyprodaný, 800 šťastlivců, kteří získali lístek, si odneslo velký zážitek.

 

"Slavíci se dají získat víckrát, ale medaile Za zásluhy z Českých Budějovic jen jednou. Můžete to nosit i na civilním oděvu," řekl Martě Kubišové s úsměvem primátor. A dodal, že když bude mít paní Marta ještě nějaký koncert, mohla by od města dostat i medaili Za statečnost, kterou by si podle něj rovněž zasloužila. „Mockrát děkuji, všude říkám, že jsem se narodila v Českých Budějovicích a teď sem budu jezdit, protože na to budu mít konečně čas," dodala zpěvačka.

Foto Petr Tibitanzl

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace