Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Život v právu

    středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

  • Drahá legrace

    středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Metylalkohol opět zabíjí. Teď na jihu Čech

Ilustrační foto. , Autor: Archiv

Ilustrační foto.     Autor: Archiv

BLATENSKO - První úmrtí po požití metylalkoholu zaznamenali policisté na jihu Čech. Ti okamžitě rozjeli pátrání po zdroji jedovatého alkoholu.

Ve středu 17. července v dopoledních hodinách byla do malé obce na hranici okresů Strakonice a Příbram přivolána lékařská pomoc k 59letému muži, který si stěžoval na ztrátu vidění a křeče. Zdravotnická záchranná služba postiženého převážela do strakonické nemocnice, ale i přes lékařskou péči muž po cestě zemřel. Lékař vyslovil podezření, že by se mohlo jednat o otravu metylalkoholem. Dnes byla provedena soudní pitva, která toto podezření potvrdila. Případ proto převzala policie a kriminalisté nyní zjišťují, kde byl alkohol opatřen. Na případu kriminalisté spolupracují s celníky a státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí. Podle dosavadních zjištění kriminalistů zemřelý pravděpodobně mohl alkohol nakoupit nebo konzumovat kdekoli na Blatensku.

Marek Zouzalík

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace