Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Mladí jihočeští sportovci na olympiádě v Plzni skončili šestí

Ilustrační foto

Ilustrační foto

AKTUALIZOVÁNO - 20.6.2015 12:59

JIŽNÍ ČECHY – Jihočeská výprava se na olympiádě dětí a mládeže umístila na šestém místě. Celkem získaly mladé naděje z jihu Čech 32 medailí, z toho dvanáct zlatých, jedenáct stříbrných a devět bronzových. Nejúspěšnějším členem výpravy z hlediska počtu cenných kovů byl atlet Tomáš Kratochvíl, českobudějovický rodák, který si z Plzně odvezl dvě zlata.

 

„Akci hodnotím jako výbornou už jen kvůli organizaci sportovišť do jednoho města. Všude se dalo dostat veřejnou dopravou, to bylo fajn,“ podotkl hlavní vedoucí výpravy Jihočeského kraje Jan Steinbauer a dodal: „Na druhou stranu musím říct, že podobné šampionáty pro mládež nejsou jen o počtu medailí, důležité je rozvíjet a podpořit sport už od útlého věku.“

Členové jihočeské výpravy měli v západočeské metropoli na dosah historický úspěch v podobě celkového druhého místa, nakonec však skončili šestí.  Na vyšší umístění nestačily ani dvě medaile z kolektivních sportů ze závěrečného dne olympiády.

O překvapení se postaraly především starší žákyně v házené, které ve finále jasně přehrály pořadatelský kraj z Plzně. „Zlatá medaile z házené pro mě byla asi největším překvapením olympiády. Věděli jsme, že holky hrají dobře, ale takový úspěch jsme opravdu nečekali,“ poznamenal šéf výpravy. O velký počet medailí se zasloužila také družstva triatlonistů a karatistů.

Na úspěšné mladé talenty čeká v září překvapení. Za vzornou reprezentaci je na osobním setkání ocení hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace