Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Motor se stal opět po roce nejnavštěvovanějším klubem z nižších soutěží v celé Evropě!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Unikátní. Taková byla i letošní návštěvnost na domácích zápasech hokejistů budějovického ČEZ Motoru v Budvar aréně. Přestože se jejich sportovní cíl, kterým byl už několikátým rokem postup do nejvyšší soutěže, opět nenaplnil, fanoušci zůstávají svému týmu stále věrní. Ba co víc, jejich průměrná návštěvnost v Budvar aréně oproti minulému roku, kdy už se veřejnost obávala mírného úpadku, opět narostla směrem vzhůru! V sezoně, jež skončila semifinálovým vyřazením od Kladna teprve v úterý, chodilo na zimák v průměru 5 869 lidí na zápas. Touto cifrou Jihočeši obhájili primát z minulé sezony a opět se stali nejnavštěvovanějším klubem z nižších soutěží v celém kontinentu.


Vedení i hráči ČEZ Motoru České Budějovice si svých fanoušků váží a jejich přínos opakují prakticky neustále – rok co rok, sezonu co sezonu, zápas co zápas... O to více je mrzelo brzké vypadnutí ze soutěže. Navíc když Kladno nedokázali porazit právě na domácím ledě ani jednou ze tří semifinálových střetnutí v Budvar aréně. „Děkujeme také našim skvělým divákům a sponzorům a zároveň se jim omlouváme za to, že jsme bohužel takhle lehce vypadli," smutnil hned po skončení úterního zápasu třeba trenér Marian Jelínek v hodnocení pro klubový web.

V žebříčku všech hokejových klubů je Motor na 36. místě v Evropě a posunul se o šest příček nahoru. V České republice je šestým nejnavštěvovanějším celkem. Nejvíce lidí chodí na tuzemský hokej na pražské Spartě – průměrně 8 708, což holešovický klub zařadilo do elitní desítky v Evropě. Vůbec nejvíce lidí chodilo již posedmnácté v řadě na švýcarský Bern – v průměru 16 371. Tamní liga je také nejnavštěvovanější soutěží v Evropě. Vůbec nejvíce lidí chodí na hokej podle očekávání v zámořské NHL.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace