Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Motor skvělým výkonem sestřelil ruský Chabarovsk! Kluci byli odměněni za přístup, říká trenér Prospal

ČESKÉ BUDĚJOVICE – O obrovské překvapení se postarali hokejisté Českých Budějovic, kteří dnes porazili v nejočekávanějším utkání předsezonní přípravy HC Amur Chabarovsk 4:2! Ruský účastník Kontinentální hokejové ligy, který ve čtvrtek roznesl extraligového šampiona Kometu Brno jasně 5:1, do zápasu nasadil velmi silnou sestavu včetně čtyř českých reprezentantů. Domácí outsider ale předvedl před 4 122 diváky nejlepší výkon přípravy a vyhrál i třetí zápas v náročném čtyřdenním bloku. Teď si svěřenci trenéra Prospala na chvilku odpočinou a generálku sehrají ve středu 5. září od 16 hodin doma proti Prostějovu. Do Chance ligy pak vstoupí v sobotu 8. září proti Benátkám nad Jizerou opět na ledě Budvar arény.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Amur Chabarovsk 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). Branky a nahrávky: 4. M. Novák (Endál, Gilbert), 39. Gilbert (Fillman, Endál), 47. Kutlák (Endál), 48. Doležal (Plášil) – 6. T. Zohorna (Gorškov), 58. Gorškov (Kolář). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5–7. Využití: 2–1. Přihlíželo 4 122 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Strmeň (31. Kváča) – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Plášil, V. Doktor – M. Novák, Gilbert, Endál – Šimánek, Bradley, P. Novák – Beránek, Přikryl, Doležal – Heřman, J. Doktor, Babka.

Trenér Václav Prospal: Kluci byli odměněni za přístup

Jste po dnešním výkonu maximálně spokojen?
Celkově byl přístup, bojovnost i nasazení všech kluků výborný. Je pro ně velkým povzbuzením, že dokáží zahrát s tak kvalitním soupeřem takhle dobře. Co se týče výsledku, kdyby nám to někdo řekl před zápasem, určitě bychom to brali. Ale pořád je to jen příprava a dneska zase dostali někteří hráči větší prostor na ledě než jiní. Předchozí zápas Chabarovsku s Brnem jsme ani neměli na videu, protože v přípravě je každé utkání jiné. Dneska soupeř vyzkoušel dost hráčů, kteří proti Kometě nenastoupili. Pro nás ale bylo důležité, že jsme si ukázali, že i takový zápas může být o nás, o naší koncentraci, o naší přípravenosti...
Úplně na začátku vás ale Amur sevřel ve třetině a musel jste trošku zvýšit hlas...
Spíš šlo o to, abychom klukům dodali tu sebedůvěru. Jak jsem říkal už před zápasem, každé utkání začíná za stavu 0:0, a když hrajeme u nás na zimáku, který dobře známe, nemáme se čeho bát. Soupeř sice hraje jinou soutěž a hokej na jiném levelu, ale se správným přístupem můžeme hrát s kýmkoliv. Dneska za to byli kluci odměněni a před dnem volna, protože jsme hráli tři zápasy ve čtyřech dnech, je to pro ně parádní povzbuzení do další práce. Pořád jsme totiž na začátku, vždyť nám ještě ani nezačala sezona.
Jak už jste zmínil, odehráli jste tři zápasy ve čtyřech dnech a nejlepší výkon podali hráči v tom posledním. Je to ukázka dobré fyzické přípravy?
Všechno je to jen v hlavě.
Dá se přesto říct, že se váš dnešní výkon blížil ideálu, kterého je tento tým schopen?
Nesmíme se nechat ukolébat. Dnešní výkon už je pryč, byl to jenom jeden přípravný zápas. Pro nás je důležité, abychom se dokázali zlepšovat každým dnem, ať už na tréninku nebo v zápase. Nicméně takový výsledek dělá v sebevědomí hráčů velký rozdíl. Kdybychom dostali nějakou nakládačku, samozřejmě by to nebylo v této fázi příjemné.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace