Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Z Písku až na Kamčatku II.

  pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

 • Dokonalá svatba

  pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

MS cyklokros: Bína v kategorii elite diskvalifikován. Nizozemsko konečně zlaté

TÁBOR - Největší naděje vkládali čeští fanoušci v nejprestižnější kategorii elite do Martina Bíny. Netrvalo však ani dvě kola a závodník se startovním číslem 7 byl diskvalifikován. V depu totiž vyměnil kolo ve špatné kóji, než byla českému týmu určena. Bína se na nové kolo vrhl u čísla sedm, přičemž českému týmu patřila patnáctka. Nejlépe dopadl z českých cyklokrosařů Michael Boroš, který dojel na 13. místě s více než tříminutovou ztrátou.

Od začátku závodu se na čele usadili favorizovaní Nizozemci a Belgičané. Po 1. kole vedl Mathieu van der Poel z Nizozemska, na dalších medailových pozicích jeli Belgičané Kevin Pauwels a Tom Meeusen. Postupně se na čele usadilo šest Belgičanů a dva Nizozemci. Tulipány se dočkaly dvou medailí. Závod vyhrál Mathieu van der Poel, bronzový dojel Lars van der Haar. Stříbro odcestuje do Belgie zásluhou Wouta Van Aerta. Vítěz závodu si ve 4. kole vybudoval náskok 17 sekund, když dobře skákal přes překážky. Do konce závodu se již překonat nenechal.

Závodu kategorie elite se zúčastnilo 60 závodníků z 21 zemí.

TOP 3:

1. Mathieu van der Poel (Nizozemsko) 1:09:12

2. Wout Van Aert (Belgie) +0:15

3. Lars van der Haar (Nizozemsko) +0:17

Čeští závodníci:

13. Michael Boroš (+3:19), 18. Tomáš Paprstka (+3:38), 24. Lubomír Petruš (+4:41), 29. Matěj Lasák (+5:05), 39. Radomír Šimůnek (-2 kola), Martin Bína (diskvalifikován)

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • PAVEL 

  Reagovat

   

  Výsledek našich je dost trága. Doufam že si přečtu proč nejsou natrénovaný jako Belgičani nebo Nizozemci a co zapříčinilo šílenej trapas Bíny

  Vloženo 2.2.2015 08:02:38

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace