Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

MS cyklokros: Kateřina Nash až pátá. Ženské zlato odváží Pauline Ferrand Prevot do Francie

AKTUALIZOVÁNO - 31.1.2015 17:06

TÁBOR - Úvod ženského závodu patřil Francii, stejně jako závěr. Na čele se usadily Lucie Chainel-Lefevre, která později odpadla, a Pauline Ferrand Prevot. Ta svedla v cílové rovince urputný boj o 1. místo s Belgičankou Sanne Cant, která se nakonec musela spokojit s druhou pozicí. Třetí dojela Nizozemka Marianne Vos. Favorizovaná Italka Lechner se potkala s vážnými technickými potížemi hned na začátku a neuspěla.

České závodnice se od samého začátku dostávaly do hromadných kolizí a padaly. Jediná Kateřina Nash se těmto nepříjemnostem dokázala vyhnout. To ale ještě netušila, co ji potká v závěru. Nejlepší česká cyklokrosařka v úvodu vyměnila kolo a držela se okolo 7. místa, z kterého se postupně prokousávala kupředu. V samotném závěru, kdy v boji o medaili hodně riskovala, dvakrát upadla. Boj o bronzovou příčku nezvládla a propadla se na konečné 5. místo.

Závodu se zúčastnilo 46 cyklokrosařek z 18 zemí.

TOP 3:

 1. Pauline Ferrand Prevot (Francie) 49:10

 2. Sanne Cant (Belgie) +0:01

 3. Marianne Vos (Nizozemsko) +0:15

České závodnice:

5. Kateřina Nash (+0:36), 16. Martina Mikulášková (+3:01), 21. Pavla Havlíková (+3:19), 36. Nikola Nosková (+5:48), 43. Karla Štěpánová (+8:37)

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace