Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Musíme všichni táhnout za jeden provaz, burcuje bojovník Vít Jonák

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Bojovník k pohledání. Šestadvacetiletý útočník ČEZ Motoru České Budějovice Vít Jonák dokáže rány rozdat i přijmout, ale po středeční porážce s Kladnem (1:4) mu nebylo příliš do řeči. Odchovanec plzeňského hokeje moc dobře ví, že poslední výkony Motoru mají k ideálu daleko. „Dnešní zápas jsme si takhle vůbec nepředstavovali. Bylo to poslední domácí utkání základní části a my ho chtěli za každou cenu zvládnout,“ smutnil útočník, který si sám vyčítal několik promarněných příležitostí. „Kdybych proměnil aspoň dvě ze tří vyložených šancí, které jsem měl, tak by zápas dopadl jinak, ale na kdyby se nehraje. Nedal jsem, a proto jsme prohráli,“ dodal sebekriticky.


Zápas nakonec nedopadl podle vašich představ, přitom jste se ujali brzkého vedení. Nemohlo vám to více nahrát do karet?

Vždycky je dobré, když dáte první gól, nervozita z vás trošku opadne, ale je pravda, že jsme tu výhodu moc nezužitkovali. Byla škoda, že jsme náskok 1:0 neudrželi aspoň do konce první třetiny. Dostali jsme hloupý gól do šatny...

Co se stalo ve druhé periodě? Zdálo se, že vás Kladno najednou začalo přehrávat...
Zkrátka tomu něco z naší strany chybělo. Naopak Kladno hrálo výborně a my jsme se s tím nedokázali vypořádat. Po celou sezonu hrají kvalitní hokej, mají to postavené na propracované taktice a šikovných jedincích. Je možné, že to z tribuny nebo ze střídačky vypadalo tak, že nám nejely nohy, ale myslím, že mohu říct za všechny kluky, že děláme maximum pro to, aby se dařilo. Prostě aby fanoušci odcházeli domů spokojení. Člověk chápe, že teď spokojení nejsou, nedaří se nám, ale musíme všichni táhnout za jeden provaz – vedení, kabina i fanoušci. Když se to rozdělí, nic pozitivního nám to nepřinese.

Zmínil jste své šance. Byl tou největší nájezd ze druhé třetiny, kdy jste mohl srovnat na 2:2?
Určitě, docela pěkně jsem se protáhl přes obránce, ale zakončil jsem hodně špatně. Po takové kličce do forehandové strany už musím puk zvednout nahoru pod břevno, tam by se gólman nedostal, ne to zametat po zemi za beton kolem tyče. Kličku jsem moc přetáhl a už jsem byl v ostrém úhlu, kdybych srovnal na 2:2, mohlo to vypadat úplně jinak... Ale nedal jsem, teď už to nemá cenu řešit.

Po celou sezonu jste zápasy proti největším soupeřům Karlovým Varům a Kladnu zvládali výborně, ale v poslední čtvrtině základní části jste najednou oběma celkům podlehli. Čím to je?
Nevím, neumím to pojmenovat, ale na rovinu si můžeme říct, že jsme ty zápasy nezvládli, vůbec se nám to nepovedlo. V play off to musí být z naší strany úplně jiné. Ještě předtím nás ale čeká zápas v Přerově, kde se musíme dostat do herní pohody. Bude to pro nás extrémně důležité, abychom nešli do play off s hlavami dole. To je pro nás nejdůležitější, musíme se koukat sami na sebe, nehraje žádnou roli, proti komu pak ve čtvrtfinále nastoupíme.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace