Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Muž tvrdil, že volně ležící dlažební kostky si může nabrat kdokoliv. Pak pomazal strážníky svými výkaly

Lup připravený k odvozu z Lidické třídy.  , Autor: Archiv Městské policie České Budějovice

Lup připravený k odvozu z Lidické třídy.     Autor: Archiv Městské policie České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dvaačtyřicetiletý muž z Českých Budějovic přistavil ve středu večer své auto k hromadě složených dlažebních kostek na Lidické třídě a chystal se, že si je odveze. Měl smůlu, viděli ho strážníci. Argumenty muže, proč se chystal přisvojit si dlažební kostky, byly přinejmenším zvláštní. Strážníci museli nakonec proti muži použít donucovací prostředky. Případ tím však zdaleka neskončil.

 

K události došlo ve středu 1. srpna v osm hodin večer. Na křižovatce Lidické třídy s Máchovou ulicí strážníci zahlédli vozidlo na chodníku. U něj stál muž a do zavazadlového prostoru nakládal dlažební kostky, které zde byly připravené pro stavbu komunikace. Dvaačtyřicetiletý muž se bez okolků přiznal, že dlažební kostky nejsou jeho. Namítal, že dlažební kostky nedosahují takové hodnoty, aby jeho jednání bylo kvalifikováno jako trestný čin. Zdůrazňoval, že nepřekonal žádnou překážku a dlažební kostky jsou volně přístupné, proto si je může kdokoliv beztrestně odnést.

Strážníci přivolali hlídku Policie ČR. Muž však odmítl čekat a strážníkům sdělil, že odjíždí a strážníci mu v tom nezabrání. To se však přepočítal. Jelikož nereagoval na zákonné výzvy strážníků, aby na místě setrval, museli ho na místě zadržet s pomocí donucovacích prostředků. Do příjezdu policejní hlídky s ním měli strážníci plné ruce práce. Muž stačil úmyslně pomazat svými exkrementy strážníky i fasádu blízké budovy.

Již smířený se svým osudem si od policistů převzal příkaz na pokutu za přestupek proti majetku, kterého se dopustil krádeží dlažebních kostek. Tím však výčet jeho prohřešků zdaleka nekončí. Na své konto si přičetl poškození cizího majetku, neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, jakož i přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích. Dalším šetřením celého případu se bude dále zabývat správní orgán.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace