Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

I stokoruna pomůže. Na pomoc otevření prvního kominického muzea. Přidáte se?

Prostory už se pomalu rýsují, ale práce je tu ještě dost a dost.

Prostory už se pomalu rýsují, ale práce je tu ještě dost a dost.

Portál JčTEĎ vyrazil na pomoc projektu prvního kominického muzea v Česku. Pomůžeme společně jeho dokončení a při otevření to oslavíme? Děkujeme za příspěvky od prvních čtenářů, kteří s námi do toho jdou. Náhled na účet je zde: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2101733907

 

Před nedávnem jsme psali o pokusu táborských kominíků získat v projektu ČSOB pomáhá regionům finanční podporu na dokončení Kominického muzea v Záříčí u Dírné, nedaleko zámku Červená Lhota. Nadšenci ze Spolku pro založení muzea kominického řemesla – konkrétně rodina táborského kominíka Josefa Bažanta, buduje z bývalého hostince v Záříčí první kominické muzeum v České republice. Bažantovi shromáždili už spoustu dokumentů a exponátů. Na zřízení muzea usilovně pracují již pět let. Do rekonstrukce dali s přispěním celé rodiny na 700 tisíc korun. Přesto na dokončovací práce ještě zhruba 300 tisíc chybí. Pomůžeme?

Na začátku byly samozřejmě ideály, že se na ojedinělý kulturní projekt určitě najde i nějaká dotační podpora. Jenže realita je jiná. I v listopadovém hlasování o divokou kartu pro postup do finále o podporu z ČSOB zůstali kominíci velmi těsně druzí. To je ale mrzelo jen trochu, protože vítězství samozřejmě přáli i projektu lyžování pro vozíčkáře z táborské Kaňky, který nakonec uspěl.

Co teď?

Bažantovi při rekonstrukci starého domu narazili na řadu nečekaných obtíží. Přesto věří ve zdárný konec. Chceme proto tady na JeTEĎ sympatickému kominickému projektu pomoci. Při dobré vůli dobrých lidí vyústí naše snaha ve velké společné setkání všech, kteří rádi potkáváme kominíky a zajímá nás tradice jejich řemesla.

Jak pomoci?

Kupte si za pouhou stokorunu rodinnou vstupenku do budoucího Kominického muzea v Záříčí. Je k tomu u Fio banky zřízen transparentní účet 2101733907 / 2010. Za příspěvek sto korun získáte vstup do muzea při slavnostním otevření nebo kdykoliv později. Vaše děti nebo vnoučata si budou moci vyzkoušet průlezný komín a čekat budou i další zážitky. 

O postupu prací a všech dalších novinách budeme průběžně informovat.

Pokud se rozhodnete stokorunu poslat, uveďte do poznámky kontakt, pro koho bude budoucí rodinná vstupenka. Budete ji mít v kominickém muzeu připravenou. Děkujeme předem všem, kteří s námi do toho jdou.

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace