Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Maškarní bál

  sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

 • Hasičský ples

  sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Na sv. Štěpána dominoval v Heřmani Štěpán Votava

Účastníci heřmaňského turnaje po závěrečném vyhlášení výsledků.  , Autor: Václav Kozma

Účastníci heřmaňského turnaje po závěrečném vyhlášení výsledků.     Autor: Václav Kozma

HEŘMAŇ - Na svátek sv. Štěpána, tedy 26. prosince uspořádal nejmladší oddíl stolního tenisu v píseckém okrese - Sokol Heřmaň - 3. ročník Vánočního turnaje, který byl zároveň 2. ročníkem Memoriálu tragicky zesnulého Františka Gažáka. Domácí stolní tenisté pozvali své hosty z Týna nad Vltavou, Protivína, Písku a Oseku a za modrými stoly se v místním kulturním domě ve vánoční atmosféře představilo dvaadvacet hráčů včetně jedné hráčky. I když se hrálo v přátelském duchu, ale přece jenom o body, za stolem nikdo nikomu nic nedaroval. Nejúspěšnějším hráčem celého dne se zcela zaslouženě stal protivínský Štěpán Votava, který svůj svátek oslavil nejen vítězstvím ve dvouhře , ale spolu s domácím Františkem Kolaříkem nepoznali hořkost porážky ani ve čtyřhře. Na druhém místě skončil Karel Kučera a loňský vítěz Miroslav Vejda, oba z Týna nad Vltavou, obsadil třetí příčku.

Dvouhra se hrála v pěti skupinách každý s každým a první tři a nejlepší ze čtvrtého místa postupovali do následných vyřazovacích bojů, z kterých vzešel konečný vítěz a hráči na dalším pořadí. Dvojice pro čtyřhru byly vylosovány tzv. z klobouku. Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým a pak také vyřazovacím k.o. systémem.

V prvním vydání Píseckých postřehů v novém roce pohovoří nejen o turnaji, ale celém heřmaňském stolním tenise, předseda klubu Vít Kovář. Dojmy ze svého vítězství přiblíží Štěpán Votava a také se zamyslí nad tím, proč je protivínské áčko v divizi po první polovině poslední bez jediného bodu. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  protivin neni bez vitezstvi

  Vloženo 2.1.2018 19:28:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace