Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Neznámí hadi nejsou na mazlení. Malý Štěpán už to ví

Ilustrační foto z jedné ze záchranných akcí v Krkonoších.  , Autor: www.zachrankaapp.cz

Ilustrační foto z jedné ze záchranných akcí v Krkonoších.     Autor: www.zachrankaapp.cz

TÁBOR - O dramatický zážitek z letní dovolené se rozhodl podělit otec šestiletého chlapce Radek Pistulka z Tábora. Vzkazuje tak rodičům, že není na škodu už i nejmenší děti poučit. Když si jednou pohladily slepýše nebo hada v teráriu, může to příště dopadnout úplně jinak.

 

"Byli jsme na dovolené v Krkonoších a předposlední den jsme se vydali na túru. Už jsme se vraceli nazpět z Medvědína, malý Štěpán se chtěl vyčůrat a přišel s tím, že tam byl had, chtěl si ho pohladit a had ho kousnul. Starší syn hada zahlédl, byla to zmije. Štěpán měl na prstu dvě typické dírky po uštknutí s troškou krve," popisuje otec dítěte. Rychle tedy telefonem volal o pomoc a záchranáři z Krkonošského národního parku řekli, že vyšlou čtyřkolku. "Jenže jsme byli v nepřístupném terénu, takže jsme se snažili co nejrychleji sejít na asfaltovou silnici. Když se nám to podařilo, už proti nám jela čtyřkolka národního parku, našli nás podle navigace.

Naložili nás a po dalších dvou třech kilometrech jsme se už setkali se záchrankou. Ta nás se synem odvezla do turnovské nemocnice, kde mu nasadili léky a infuze. Musel jen sedět nebo ležet a ledovali mu ránu. Já jsem byl hospitalizovaný s ním," pokračuje tatínek. "Řekli nám, že nejhorší je uštknutí pro malé děti do tří let. Teprve pak jsme si uvědomili, že syn už si hladil kočky, psy, slepýše, ale nemluvili jsme s ním o tom, že existují i jedovatí hadi. Připadal nám na to ještě malý," dodává Radek Pistulka.

V nemocnici s chlapcem pobyl od soboty do úterka. Propustili by je dříve, ale u syna se ještě objevila alergická reakce. "Dobře to dopadlo. První dvě tři minuty se nedělo nic, pak už začala malému ruka otékat. Měli jsme štěstí, že se nám to přihodilo až téměř ke konci túry a dokázali jsme se rychle dostat na silnici. Nevím, co bychom dělali, kdybychom byli někde daleko v nepřístupném terénu, možná by musel letět vrtulník?," uzavřel vyprávění Radek Pistulka.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace