Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Nové logo v Týně nevybrali. Dva návrhy ale dostaly ocenění

Logo Martina Bartoše se nejvíce líbilo týnské veřejnosti.

Logo Martina Bartoše se nejvíce líbilo týnské veřejnosti.

TÝN NAD VLTAVOU – Tento týden rozhodovala odborná porota složená z grafiků, výtvarníků i zástupců města Týn nad Vltavou o novém logu, které by mělo město propagovat. Soutěž byla vyhlášena v říjnu a přihlásilo se 27 autorů se 33 návrhy. Do závěrečného kola postoupilo pět nejpovedenějších. Nakonec z nich ale porota žádného vítěze nevybrala.

Všechna navržená loga včetně pěti postupujících byla vystavena v Městské galerii, kde návštěvníci hlasovali pro logo, které se jim líbí nejvíce. Cenu veřejnosti získal návrh loga Martina Bartoše, který byl v pěti nejlepších. Odborná porota se ale nakonec jednohlasně rozhodla, že žádné logo jako vítězné neoznačí. „Žádný návrh loga nebyl podle poroty ve stávající podobě vhodný a ideálně použitelný jako logo města Týn nad Vltavou. Porota nicméně doporučila návrh Gabriely Vrchotové k zvláštnímu ocenění pro vysokou výtvarnou kvalitu a propracovanost. Nezávislí členové poroty ocenili přístup zadavatele soutěže, který se rozhodl nechat posoudit návrhy odbornou porotou, která byla v nadpoloviční většině. Zároveň uvítali participaci občanů a udělení Ceny veřejnosti,“ zmínila předsedkyně poroty Petra Svobodová Herotová, výtvarnice, která je zároveň kurátorkou Městské galerie Týn nad Vltavou.

 Porota nad jednotlivými návrhy diskutovala a shodla se v tom, že soutěž přinesla řadu podnětných otázek k diskusi. „I přesto, že se nepodařilo vybrat, hodnotili jsme toto setkání velmi pozitivně. Soutěž splnila svůj účel a my jsme navrhli další možnosti postupu,“ dodala předsedkyně. Mezi nabízenými variantami je rozšíření soutěže mimo region, oslovení renomovaného grafického studia, navázání komunikace s profesionálními grafiky nebo studenty grafických oborů. Zajímavé by pro účastníky příští soutěže mohlo být také finanční ohodnocení. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace