Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

U IGY v Českých Budějovicích je uzavřen vjezd do Pekárenské ulice

AKTUALIZOVÁNO - 4.2.2017 11:38

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na křižovatce Pražská - Fráni Šrámka se začala budovat provizorní světelná signalizace. Souvisí se stavbou IGY 2 a uzavřením Pekárenské ulice od soboty 4. února.

 

Pekárenská ulice bude uzavřena v úseku Pražská - vjezd do IGY, a to od 4. února.  "Světelná signalizace je v gesci investora obchodního centra jako vyvolaná investice z důvodů uzavírky Pekárenské, aby bylo možné levé odbočení od severu a výjezd z ulice Fráni Šrámka a náhrada přechodu pro chodce za uzavřený přechod na jižním vjezdu křižovatky Pražská - Pekárenská,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

Celková přestavba křižovatky Pražská - Fráni Šrámka je také vyvolanou investicí z důvodů příjezdu na parkoviště obchodního centra IGY 2 a bezpečného přístupu pěších.

„Úplná uzavírka místní komunikace v ulici Pekárenská v úseku ulic Pražská tř. – Kostelní potrvá od 4. února do 9. dubna. Dále úplná uzavírka chodníku podél stavby IGY 2 na Pražské třídě, vč. zrušení přechodu pro chodce od 27. února do 9. dubna. Ve směru z ulice Pekárenská ke Strakonické povede objízdná trasa ulicí Kostelní, Nerudova, Pražská a ve směru z ulice Pekárenská do centra i z centra (obousměrně) vede trasa ulicemi Kostelní, Fr. Šrámka, Pražská,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola s tím, že pro MHD bude po dobu uzavírky Pekárenské ulice linka č. 5 obousměrně odkloněna ulicemi Rudolfovská, Na Sadech, Pražská," informuje náměstek Podhola. 

Pro zajištění obsluhy zastávek Skuherského, Palackého nám., Jírovcova bude po dobu uzavírky zavedena náhradní autobusová doprava vedená v trase Nádražní, Pekárenská, Jírovcova, Nádražní, Strakonická. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace