Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Myslivecký ples

    sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

  • Retro disco s Milošem Zemanem

    sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Od začátku července evidují v Budějovicích 45 stížností na rušení nočního klidu

 Autor: Ilustrační foto

    Autor: Ilustrační foto

ČESKÉ BUDĚJOVICE - I tento prázdninový víkend měli budějovičtí strážníci napilno. Jen v noci z pátku na sobotu vyjížděli k deseti případům rušení nočního klidu. O dva případy méně řešili v noci ze soboty na neděli. Od začátku července zaznamenala českobudějovická městská policie 45 stížností na rušení nočního klidu. Je to ale o něco méně než vloni, kdy za stejné období bylo oznámeno 62 případů.

V noci z pátku na sobotu rušil spánek obyvatel krajského města především provoz barů, restaurací a předzahrádek, jejich hosté postávající před provozovnami, ale i hlučná mládež posedávající na lavičkách. V Krčínově ulici si obyvatelé stěžovali krátce po 22. hodině na hlasité túrování motocyklu a na Pražském předměstí měl v jednu hodinu ráno dokonce rušit hlasitý hovor z místní pošty. V Holečkově ulici se krátce před půlnocí setkalo přes 50 studentů, kteří na sebe upozornili hlasitou zábavou.

V noci ze soboty na neděli se oznámení o rušení nočního klidu týkala především restauračních zařízení. Ať už to byla hlasitá hudba z otevřených oken a dveří nebo hosté postávající před nimi. V jednom případě strážníci vyjížděli na oznámení o hlučných sousedech v panelovém domě na sídlišti Máj.

Ve většině případů se strážníkům podařilo okamžitě zjednat klid. Na některých místech se rušení nočního klidu již nedělo.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace