Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Parazitovali na jménu známé budějovické společnosti a zpronevěřili čtyři miliony

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeští kriminalisté, specialisté na závažné hospodářské trestné činy, v těchto dnech obvinili trojici spolupachatelů ze zpronevěry, zatajení cizí věci a především z porušení práv k ochranné známce a jiným značením. Trojice parazitovala na pověsti mezinárodně známé budějovické společnosti. Společnost také poškodili o přibližně 4 miliony korun.

„Sedmatřicetiletý cizinec s manželkou a pětačtyřicetiletým společníkem porušili práva k ochranné známce náležející budějovické společnosti. Jak kriminalisté zjistili, se společností sice uzavřeli kupní smlouvu na odběr kancelářských, školních a uměleckých potřeb, ale bez souhlasu poškozené společnosti používali chráněné označení společnosti. Jméno, symboly i znaky renomované společnosti zneužívali na svých propagačních materiálech, razítku, hlavičkových papírech i potisku vozidel, ale také na internetových stránkách, které vzbuzovaly v obchodních partnerech zdání, že společnost trojice obviněných je dceřinou firmou poškozené společnosti,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner. Za zboží obvinění neplatili a ve svých protizákonných praktikách pokračovali i po vypovězení kupní smlouvy. Jméno renomované společnosti zneužívali tak věrohodně, že několik firem zaslalo na jejich účet peníze určené poškozené společnosti. Tyto platby za zhruba 200 000 korun také zatajili. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě odsouzení trojlístku hrozí vězení na dva až osm let.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace