Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Po tragické nehodě v Českých Budějovicích zemřel chodec. Policie hledá svědky

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Ve středu 11. ledna krátce před jednou hodinou odpoledne na přechodu pro chodce u nákupního centra IGY na Pražské ulici v Českých Budějovicích srazil osobní vůz Ford Focus třiaosmdesátiletého muže. Chodec utrpěl zranění a po ošetření na místě ho zdravotnická záchranná služba převezla do českobudějovické nemocnice. Tam i přes veškerou snahu lékařů zemřel. Nehodu prověřují českobudějovičtí kriminalisté a dopravní policisté. U zemřelého byla nařízena soudní pitva.

„Uvedený senior se stal již čtvrtou obětí dopravních nehod během prvních jedenácti dnů nového roku na jihočeských silnicích. Tato čísla jsou více než varující. Upozorňujeme tímto nejen řidiče motorových vozidel, ale i chodce či cyklisty, aby zejména v tomto zimním počasí věnovali dodržování všech pravidel bezpečnosti silničního provozu maximální pozornost a vždy mysleli na pravidlo šťastného návratu,“ zmínil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Policisté zároveň žádají všechny očité svědky nehody a každého, kdo by mohl k nehodě poskytnout jakékoliv informace, aby je předal českobudějovickým kriminalistům na telefonní lince 974 226 333, případně cestou policejní linky číslo 158. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace