Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Po zapojení dalších testovacích pracovišť nemocných skokově přibylo. Na jihu už jich je 50

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V Jihočeském kraji zaznamenali hygienici k dnešní 18. hodině 16 nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak v regionu zvýšil na 50. Jde o zatím nejvyšší mezidenní nárůst pozitivně testovaných v kraji od výskytu prvního případu. Mezi nemocnými je 32 žen a 18 mužů. Převažuje věk 25 až 65 let. Patnáct nemocných má trvalé bydliště na Strakonicku, dvanáct je z Českobudějovicka, jedenáct z Českokrumlovska, deset z Prachaticka a dva z Táborska. Písecko a Jindřichohradecko zatím stále vykazují nulu.

V Českém Krumlově je ohnisko v sociálních službách

Českokrumlovská radnice potvrdila, že nemocí COVID-19 je nakaženo sedm klientů a tři pracovníci personálu odlehčovací sociální služby Sovy na pracovišti Za Soudem. Dva klienti jsou hospitalizováni. 

Stoupá počet vyšetřených

Dnes vyšetřily laboratoře Nemocnice České Budějovice, českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR a nově Nemocnice Strakonice celkem 163 suspektních vzorků od osob, u kterých lékaři vyslovili podezření. Šestnáct z nich bylo pozitivních. "V tuto chvíli na území našeho kraje evidujeme celkem padesát pozitivně testovaných osob," uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová. Více než dvě třetiny z nich tvoří takzvaní pendleři spolu s navrátilci ze zahraničí a jejich přímé či rodinné kontakty.

„Žádáme všechny, kteří z jakéhokoliv důvodu přijíždějí ze zahraničí, zvláště ze zemí s vysokým rizikem nákazy, o maximální opatrnost a ohleduplnost a skutečně důsledné dodržování podmínek karantény," zdůraznila docentka Kotrbová.

Pro podezření na onemocnění COVID-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 2227 osob. V povinné karanténě je v současné době 1825 Jihočechů.

Indikace k odběru na vyšetření COVID-19 stanovují praktičtí lékaři, infektologové a lékaři oboru epidemiologie. Pacienti jsou směrováni do odběrových míst, která jsou zřizována mimo zdravotnická zařízení tak, aby vnitřní prostory zdravotnických zařízení nebyly kontaminovány. V provozu jsou vedle českobudějovické nemocnice také v Táboře, Strakonicích, Jindřichově Hradci a Prachaticích. Seznam odběrových míst je k dispozici na webové adrese: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/ .

„Pacienti se k odběru dostaví vlastním autem. Pokud tuto možnost nemají, mohou požádat svého lékaře o odeslání mobilního odběrového týmu do místa jejich pobytu," doplnila epidemioloožka Jitka Luňáčková. Na výsledky testů se čeká doma s tím, že po tuto dobu se musí chovat jako v karanténě. „Pokud je pacient vyšetřen a výsledek je negativní, je důležité po celou inkubační dobu 14 dnů zůstat v domácí izolaci a dodržovat základní hygienická pravidla s důslednou izolací osob. Sledovat svůj zdravotní stav, měřit si teplotu a v případě zdravotních komplikací kontaktovat svého praktického lékaře nebo zdravotnickou záchrannou službu," konstatovala Jitka Luňáčková.

Diskuse k článku - 25 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 •  

  Reagovat

   

  Počkejte jak to vyletí, když se teď otevřou hotely. To opravdu nebyl dobrý nápad a na to dojedem.

  Vloženo 26.3.2020 15:38:49

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Hotely budou otevřeny pouze pro osoby, které budou ubytování potřebovat k výkonu svého povolání. Proč se zapojujete do diskuze, pokud o tom nevíte zhola nic?

   Vloženo 26.3.2020 16:04:30

   • CK 

    Reagovat

     

    A co to na tom nebezpečí mění, prosím Vás? A kdo si myslíte, že přes zimu hotely nejvíce navštěvuje? Dovolenkáři?? V žádném případě. Jsou to právě pracovníci firem z celé republiky. Jste to Vy, kdo o tom nic neví.

    Vloženo 26.3.2020 16:13:38

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     A jak vás tito pracovníci ohrožují? Tím, že se ubytují? Nechcete se raději zabarikádovat doma? Ubožáky vašeho typu opravdu nechápu. Smiřte se s tím, že celá populace bude postupně promořena, nikam se neschováte.

     Vloženo 26.3.2020 16:32:25

     • CK 

      Reagovat

       

      Bude jich na jednom místě mnoho. Ok , potom nevím, proč mají být na veřejných místech jen dva, to ztrácí smysl. Asi budete hotelier, chápu.

      Vloženo 26.3.2020 17:14:32

 • Majky 

  Reagovat

   

  Hlavne ze lekari jeli na lyze a pomalu nakazily strakonice protoze sly normalne ordinovat na ne se asi karantena nevztahuje co meli by jit prikladem stydte se p. Doktorko z polikliniky ze Strakonic!!!!

  Vloženo 26.3.2020 14:30:53

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Z toho s jakými "íčky" jsi to ty blbe napsal vyplývá, že lyže pomalu nakazily Strakonice a že lyže šly normálně ordinovat.

   Vloženo 26.3.2020 14:49:58

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Absolventi Vysoké školy života rozlišovat i/y nemusí, taktéž pravidlo o psaní čárek se jich netýká. Hlavní je, že mají přístup ke všem (i utajovaným) skutečnostem a jsou tedy oprávněni na všech diskuzích hájit ty správné názory. A navíc to říkala Máňa vod nás z prasečáku.

    Vloženo 26.3.2020 15:59:35

   • onča 

    Reagovat

     

    Majky má pravdu. A na gramatiku si teď nemachruj.

    Vloženo 26.3.2020 18:30:07

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Tak ono když je to napsané tak jak to je, tak tomu porozumí fakt akorát pouze zase jenom blbec jako je Majky, protože normální člověk omdlí ještě než to dočte.

     Vloženo 27.3.2020 12:36:38

  • Jiří 

   Reagovat

    

   Vážený pokud jste se naučil číst,tak paní doktorka to vysvětlila tak se nejdříve informujte než začnete pomlouvat. To se mohlo stát každému jinému,v Itálii nebyla jen pro vaši informaci.

   Vloženo 26.3.2020 18:56:11

   • oo 

    Reagovat

     

    Kde je to její vysvětlení napsané, to by mě zajímalo?

    Vloženo 26.3.2020 19:38:39

    Vaše reakce:

    Zbývá znaků: 1200
     
 • Anonymni 

  Reagovat

   

  Jdete uz nekam s duchodci vzd,t si delaji co chtej nase sousedka chodi 4krat za den do obchodu je sama asi neni normalni

  Vloženo 26.3.2020 14:27:04

 • Pavel 

  Reagovat

   

  Zajímavé, zvlášť když chtěl 15. března pan starosta dle informací z médií vyhlašovat na Strakonice karanténu.

  Vloženo 26.3.2020 11:48:49

 • Miloš 

  Reagovat

   

  A už vůbec nerozumím, proč se rozdává seniorům, když ti na rozdíl od zaměstnanců a OSVČ, kteří živí své rodiny a přišli teď o práci nebo jsou doma na 60 procentech, mají staly příjem ve formě důchodu. Jednou to bylo určeno dětem, tak to máte dát dětem, nebo to vemte do nemocnic a duchodakum zaměstnancům, kteří se o nás starají. Víte, zavání mi to populusmem a zneužívat k tomu tuhle krizovou situaci je na pováženou. Probudte se tam na ty radnici!

  Vloženo 26.3.2020 10:32:18

  • senior 73 let 

   Reagovat

    

   Rovněž nechápu proč se zvýhodňují senioři, máme slušné důchody a žádné zvýhodňování nepotřebujeme. Souhlasím s Milošem je to populismus radnice.

   Vloženo 26.3.2020 11:10:50

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Tak nám popište, co je ten slušný důchod, vy srandisto.

    Vloženo 26.3.2020 19:32:24

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Těšte se na důchod, až vám denně zbude 60 kč na jídlo, po 45 letech platby pojištění

   Vloženo 26.3.2020 11:50:50

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace