Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Podání přihlášek do budějovických základních škol je možné až do 10. dubna

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kvůli mimořádným opatřením vlády ČR související s ochranou proti šíření nákazy COVID-19 a dle vydaného opatření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k zápisům do základních škol pro školní rok 2020/2021, odbor školství a tělovýchovy města České Budějovice uvedl, že se termín podání přihlášek prodlužuje do 10. dubna. Termín zápisu se posunuje na 16. a 17. dubna.

 

Opatření ministerstva stanoví, že je vzhledem k mimořádným opatřením žádoucí organizovat zápisy bez osobní přítomnosti dětí ve škole a upřednostnit, pokud je to možné, podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce ve škole. Přihlášku je možné doručit do datové schránky školy, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem, poštou (zvolit lze i poštovní schránku školy) či osobním podáním (v takovém případě je nezbytné organizovat příjem žádostí tak, aby nedošlo k vyšší koncentraci a pohybu osob v prostorách školy).

V případě karantény zákonných zástupců dětí, kteří nemohou využít žádnou z výše uvedených možností, se zákonný zástupce spojí s ředitelem školy a domluví se na postupu zápisu dítěte do ZŠ (možnost dodatečného zápisu).

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace