Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Podvodníci způsobili škodu za více než 17 milionů

 Autor: Archiv

    Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY - Rozsáhlý podvod, který spáchali dva muži ze Strakonicka, byl objasněn. Mužům ve věku 62 a 74 let hrozí až deset let pobytu za mřížemi.

Oba muži, jako jednatelé společnosti s ručením omezeným provozující automobilovou dopravu, uzavřeli v dubnu 2008 s bankou smlouvu o revolvingovém úvěru na částku 9 milionů korun a smlouvu o kontokorentním úvěru na částku 4 miliony korun. Při podpisu smlouvy předložili nepravdivé potvrzení o bezdlužnosti, i když vůči finančnímu úřadu měli dluh ve výši téměř 2 milionů. O měsíc později požádali jinou bankovní instituci o poskytnutí revolvingového úvěru ve výši 480 000 korun, kde opět poskytli nepravdivé prohlášení o bezdlužnosti. Způsobili tak škodu ve výši nejméně 13 480 000 korun. 

Společně se pak dopustili i dalšího podvodu, když jako jednatelé této společnosti od ledna 2009 do února 2011 odebírali zboží a služby od smluvních partnerů z nejrůznějších míst České republiky, ačkoliv si byli vědomi své špatné finanční situace. Přitom od konce roku 2008 věděli, že mají řadu neuhrazených závazků po lhůtách splatnosti a nebudou schopni dostát svým závazkům. Celkem tak napáchali škodu za dalších více než 3 500 000 korun. Starší z obviněných mužů pak v době od února 2011 do října 2011 samostatně odebral další zboží a služby za nejméně 620 000 korun, i když věděl, že je také nebude uhradit.

Celková škoda, kterou muži napáchali, přesáhla částku 17 600 000 korun. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až do výše 10 let. To vzhledem k vyššímu věku obou obviněných může představovat i doživotní trest.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace