Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Posunuté zápisy do prvních tříd - další nonsens ministerstva školství

V těchto dnech jsme byli zvyklí, že ředitelé škol vypsali datum zápisu do první třídy ZŠ. Novela Školského zákona ale odsouvá zápisy až na období 1. – 30. dubna. Ptáte se proč? Důvodem prý má být posunutí zralosti oproti lednu na pozdější dobu, děti vyzrají a sníží se počet odkladů povinné školní docházky. Zní to logicky, ale je to nesmysl!

 

Srovnejte sami: Doposud probíhal zápis od 15. ledna do 15. února. O odklad žádali rodiče u zápisu a požadovaná doporučení lékaře a poradenského zařízení dokládali až do konce května! Do 30. května musel ředitel rozhodnout o odkladu. Také proto ředitelé rodičům doporučovali, aby se do PPP objednávali na květen či konec dubna právě z důvodu dozrání dítěte.

Podle nové legislativy musí rodič posudky přinést již v dubnu k zápisu. Tedy dochází k opačnému efektu: Poradny jsou vinou neefektivní inkluze přetížené, rodiče se snaží objednat tedy co nejdříve, aby se dubnové datum stihlo. Slyším ve svém okolí, že někteří jdou již v lednu! A posudky se tak paradoxně vystavují dříve než doposud!

Nakonec ještě dodejme, že názor pedagoga při zápisu opravdu bude jen formální. Rodič si k zápisu přinese všechny potřebné dokumenty a škola pouze vyplní formulář. Takto si paní ministryně představuje posílení prestiže pedagogického povolání?

Pavel Klíma, ředitel školy, krajský zastupitel

Diskuse k článku - 8 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • petr 

  Reagovat

   

  Pane Klímo, ono vždycky záleží na spolupráci pracovníků školy, pedagogické poradny a rodičů. Kde chybí komunikace, může být vyhláška ministerstva sebelepší, ale stejně nic nevyřeší. U nás škola funguje naprosto perfektně, ředitel i učitelé se nevymlouvají, snaží se, a je to taky vidět. Zkuste se místo výmluv zamyslet nad tím, co můžete sami pro školu, děti a rodiče udělat ! Věřte, že možností je dnes opravdu hodně. Jen je třeba se víc snažit.

  Vloženo 14.1.2017 07:25:58

 • Hucul 

  Reagovat

   

  Názory p. Klímy jsou pravdivé,otřesné je že má pravdu. Inkluze v současnè podobě je zvěrstvo na dětech, kdo na tom vydělá jsou firmy,které na zakázku zpracijí granty,šablony,stovky parazitujících neziskovek, které se využívají systém .Ped.Poradny a scp kolabují. Je to velký tunel na peníze a to,že peníze na asistenty jsou není pravda. Je to na úkor ostatních pedagogů. Naše škola na to doplatila. AP schvàlen, žak na něj má právo, ředitel je povinen zajistit a sehnat a kraj (jihočeský)s vámi vymete a peníze vám nedá !Stát dává peníze na rekvalifikace na AP z každèho nýmanda. místní akční skupiny se schàzí a výtváří stovky blábolů , vymýšlejí se desítky šablon, všude utíkají miliardy, ale na lidi, kteří s postiženými pracují, peníze nejsou. A není to jen o inkluzi.To, že se zrušili scio testy při přijímàní na gymnàzia, považuji za další mentální selhání mšmt. Další šíleností je ,,spotřební koš, ve školních jídelnàch. Żádné jídlo normální, jídla se ani nedají nazvat : zkuste pojmenovat polévku, kde jsou jáhly,vločky, cizrna, mrkev, rýže a pohanka, nebo karbamátek, kde není maso ale, hrachová mouka, vločky, sojovè maso. Nikdo to nejí ,hygiena je spokojená a koš na zbytky se plní ....

  Vloženo 13.1.2017 23:04:55

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Svatá pravda....

   Vloženo 14.1.2017 22:43:49

 • Jana 

  Reagovat

   

  Otřesný je ten nápad se zápisy v dubnu.

  Vloženo 13.1.2017 22:38:33

 • Já L 

  Reagovat

   

  Což ZŠ, ale největší debilita je zařazování dětí do MŠ podle bydliště!! Matka, která pracuje na druhé straně města přece nebude dávat dítě blízko bydliště, když má třeba školku vedle zaměstnání. Nebo prarodiče, kteří bydlí jinde. Teda nic horšího jsem dlouho neslyšela.

  Vloženo 13.1.2017 20:28:15

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Názory pana Klímy jsou otřesné.

  Vloženo 13.1.2017 20:18:43

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nejsou

   Vloženo 14.1.2017 22:42:39

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Jsou. A ještě k tomu jsou hloupé.

    Vloženo 22.1.2017 21:03:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace