Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Maškarní bál

  sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

 • Hasičský ples

  sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Právě vyšlo první letošní vydání Jihočeských týdeníků

Je středa a týdeníky Táborsko, Strakonicko, Písecké postřehy a Milevské noviny jsou tady. S novoročním elánem přinášejí aktuality, kauzy, prostě je toho hodně. Tak pěkné počtení přejeme!

 

Týdeník Strakonicko přináší velký novoroční rozhovor se starostou Strakonic Břetislavem Hrdličkou, který s hnutím Strakonická Veřejnost opanoval prosincové opakované komunální volby. Jaké má plány? A může být vládnutí jedné strany nebezpečné? Ve vydání najdete také povídání s mezinárodně oceněným fotografem Petrem Borovičkou. Strakonicko si všímá tvrdé práce taneční skupiny Rozálie, která sbírá jeden úspěch za druhým. A s otužilci byl týdeník na namáčení v Otavě. A co přinášejí sportovní stránky? Kompletní zpravodajství z toho, co se událo za poslední tři týdny. Prozradíme také, který sportovec se může stát dalším strakonickým olympionikem a kolik mladých házenkářek obdrželo pozvánku do reprezentace. Nechybí samozřejmě novinky z celého okresu a i z dalších sportů.

Písecké postřehy informují o novinkách v písecké nemocnici. Ředitel Jiří Holan reaguje i na polemiku čtenářů portálu Jižní Čechy TEĎ ohledně gastro provozu a bufetu v areálu nemocnice. Slavnosti piva v Palackého sadech v Písku jsou v ohrožení – noviny zachytily zajímavou diskuzi píseckých zastupitelů a daly prostor k vyjádření i organizátorům. Týdeník se také vrací k silvestrovskému výšlapu na Mehelník a přináší další rozhovor z obce na Písecku. Tentokrát na otázky odpovídala starostka Varvažova Eva Hospasková. A na co se v prvním vydání zaměřila sportovní rubrika? Najedete velké ohlédnutí za vánočním turnajem Okresního fotbalového svazu Písek. Které týmy získaly medaile? Do nového roku vstoupili úspěšně Sršni. Který soupeř tentokrát odjel s nepořízenou? První utkání odehráli také hokejisté a házenkářky. Měli důvod k radosti? Dozvíte se v Píseckých postřezích.

I Týdeník Táborsko přináší v prvním vydání roku 2020 rozhovor se starostou největšího města okresu. Štěpán Pavlík mluví o úvaze radnice, jestli nedat Táborákům oddychovou pauzu při opravách tepny Budějovické. Řeč je o parkovacích domech, personálních výběrových řízeních i cenách v Táboře. Další článek monitoruje život v Ústecké ulici, kterou řidiči používají jako zakázanou zkratku. Starosta Bělče na Mladovožicku mluví o zvůli táborského odboru dopravy. Tvrdí, že má jiný metr na venkov a jiný na Tábor samotný. V Soběslavi nelibě nesou zrušené přechody pro chodce. I o tom je řeč. A rušno bylo i na veselském zastupitelstvu. Táborsko bylo při tom. Sportovní rubrika přináší bohaté ohlasy z bitvy hokejistů veselské Lokomotivy s lídrem z Pelhřimova. Přečtete si také, jak se daří dorostencům HC Tábor v boji o záchranu extraligy. Nezapomínáme ani na drobné fotbalové turnaje, které proběhly ve svátečním období.

Milevské noviny zpovídají starostu Milevska Ivana Radostu - od neklidu v radě města až po anonymní trestní oznámení, kterým radnice čelí. V Sepekově na zastupitelstvu se debatovalo o zavřené kuchyni v kulturním centru, redakce byla u toho. Čtenáři se dočtou i o problémech s připojením elektřiny, které se v Milevsku vyskytly. Nechybí zpráva o tom, jakou podporu získaly kovářovské spolky a stránka je věnována resuscitaci ochotnického divadla v Chyškách. Na sportu se dočtete o tradičním vánočním halovém turnaji ve fotbale, kterého se loni ujali místní srdcaři, aby nezanikl. Co na to říká nejlepší hráč letošního ročníku František Koutník? A vrátí se bývalá opora Milevska na zelené trávníky? Dále na sportu naleznete seznam nominovaných na Sportovce Milevska nebo reportáž ze zápasu hokejových žáků, kteří jsou na špici tabulky. Sportovní redaktor Milevských novin vyrazil s místními hokejisty na zápas až do Vimperka.

A společné stránky Jihočeských týdeníků nabízejí stránky s nabídkou středních škol pro vycházející deváťáky a jejich rodiče.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jsem zvědavý 

  Reagovat

   

  Kde uveřejníte odpověď na dotaz v diskusi k článku o statistice návštěvnosti těchto webových stránek?

  Vloženo 9.1.2020 20:43:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace