Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Přes nepřízeň počasí přijelo do Veselí na sto historických vozidel

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

VESELÍ NAD LUŽNICÍ – V sobotu 7. září se ve Veselí a širokém okolí konala Soutěž historických vozidel Selské baroko. „Účastníci se sjížděli celkem pomalu. Chladné a deštivé počasí je odrazovalo,“ uvedl jeden z organizátorů. Nakonec účastníků bylo docela dost. Celkem přijelo sto startujících, z toho 71 automobilů a 29 motocyklů. Na náměstí T. G. M. si návštěvníci prohlíželi vystavená vozidla a vybírali to, které se jim nejvíce líbilo. Svůj hlas pak odevzdali do soutěže Elegance.

 

Pořadatelé vyhlašovali prvních šest soutěžících, kteří pro své miláčky získali nejvíce hlasů. Ovšem ani hlasující nepřišli zkrátka. Místostarosta Veselí nad Lužnicí Ladislav Sýkora spolu se zástupcem Autoklubu České republiky vylosovali z klobouku několik hlasujících. Na ně čekaly příjemné ceny jako modely autíček nebo sada piva.

V soutěži Elegance získali od diváků nejvíce bodů 1. Miroslav Záruba, Peugeot 201, rok výroby 1929, 2. Milada Kazdová, Volkswagen 1302, rok výroby 1967, 3. Stanislav Pekař, Tatra 57 sport, rok výroby 1934, 4. Jason Svoboda, Jawa 250/11, rok výroby 1946, 5. Milada Dvořáková, Škoda Felicia, rok výroby 1961, 6. Jan Kubec, Triumph Spitfire 1500, rok výroby 1977.

Pak se soutěžící vydali na trasu orientační soutěže, která je zavedla z Veselí do Soběslavi přes Klenovice a Rybovu Lhotu a další obce do Komárova a Klečat a pak přes obě Bukovska, Drahotěšice, Ševětín a Dynín do Bošilce. Celkem trasa měřila 59.5 kilometru. V Bošilci organizátoři vyhlásili vítěze.

Třeba s krásnou Škodou Felicií přijeli do Veselí na Selské baroko Milada a Jiří Dvořákovi z Protivína. „Naše Felicie je vyrobená roku 1961. Jsme čtvrtí majitelé a letos ji máme přesně 30 let. Kupovali jsme si ji na severní Moravě. Nebyla v příliš dobrém stavu. Dávali jsme ji dohromady asi dva roky a zvolili odstín Ferrari. Je to Roadster – typ kabriolet. Používáme téměř výlučně plátěnou střechu, i když doma máme ještě laminátovou. Na Selském baroku jsme každý rok. Jezdíme na soutěže od roku 1998, také do Soběslavi, do Tábora Čelkovic nebo do Jindřichova Hradce. Je to spolehlivé auto," uvedl Jiří Dvořák.

Výsledky přinese středeční Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace