Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Přestupová bomba na trenérském postu! Hokejisty Motoru povede budějovická legenda Václav Prospal

 Autor: Sport Aktuálně.

    Autor: Sport Aktuálně.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Po nečekaně brzkém a neúspěšném konci této sezony, kdy hokejisté Českých Budějovic vypadli už v semifinále hokejové WSM Ligy s Kladnem (1:4) a na rozdíl od loňského ročníku ani nemohli zabojovat o postupový sen v baráži, se konec stávajícího trenéra Mariana Jelínka všeobecně očekával. Rodák z Českého Krumlova, uznávaný odborník a mentální kouč tak pod Černou věží nevydržel ani celou sezonu, mužstvo převzal v polovině října loňského roku po Antonínu Stavjaňovi. Vedení ČEZ Motoru ale na nic nečekalo a hned přivedlo rychlou a hlavně zvučnou náhradu – novým šéfem sportovního úseku se stane legendární hokejista a velký oblíbenec fanoušků Václav „Vinnie“ Prospal!


Jeden z hlavních strůjců historického postupu do extraligy v roce 2005 se vrací domů, aby husarský kousek zopakoval a opět vrátil českobudějovický hokej do nejvyšší soutěže. Osobu Václava Prospala snad ani není třeba představovat – během své hráčské kariéry posbíral přes tisíc zápasů v NHL, má medaili z olympijských her a získal také dvě zlata ze světových šampionátů. Po skončení aktivní kariéry žil na Floridě, kde trénoval mládežnické celky, a do toho působil jako asistent u českého národního týmu. „O návratu do Českých Budějovic jsem hodně dlouho uvažoval, k Motoru mám hodně blízký vztah a záleží mi na něm. S rodinou jsme se nakonec rozhodli, že se vrátíme do Čech, a já se tak postavím výzvě vrátit České Budějovice na výsluní. Moc se na to těším," uvedl nový hlavní kouč Motoru krátce po svém návratu pro klubový web.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • čtenář z Tábora 

  Reagovat

   

  Motoru bych postup přál. Vždy to byl tradiční účastník ligy a ostatním oddílům spolu s Kladnem v ELH chybí.
  Postoupit ale bude velmi těžké. Kádr bude potřeba doplnit na všech postech. A vzhledem k nedostatku kvalitních hráčů v tuzemsku to bude tvrdý oříšek. Pokud ale jsou peníze, tak na ty budou slyšet třeba i stávající hráči z ELH, kteří nebudou po sezóně pod smlouvou.
  První včerejší zápasy baráže ukázaly, že hráčská kvalita na straně oddílů z ELH je markantní.
  Takže Vinnie, hodně štěstí a trpělivosti.
  Vloženo 28.3.2018 14:30:58

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Motor doposud netakticky prohýřil co se dalo, nyní to bude ještě těžší, než minule.

  Vloženo 28.3.2018 12:15:50

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace