Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Přijďte podpořit mladé běžce na Juniorský maraton

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnes se při šestém semifinálovém kole v Českých Budějovicích rozběhne 18. ročník Juniorského maratonu. Na trati dlouhé 42 km se spolu v desetičlenném štafetovém závodě utkají studenti z deseti středních škol z celého Jihočeského kraje.

„Cílem tohoto projektu je přivést středoškoláky k běhání a tím bojovat proti obezitě, která je u mladých lidí objevuje stále častěji,“ říká za organizační tým RunCzech Markéta Balcarová. „Naší snahou je co nejvíce pomoci v boji proti problémům mladé generace, jako jsou alkohol, cigarety, drogy, nebo vysedávání u počítače,“ dodává.

Juniorský maraton je štafetový běžecký závod pro studenty středních škol, kteří zdolávají celou trať klasického maratonu. O 42 km dlouhý úsek se podělí 10 členů týmů, na každého tak čeká 4,2 km dlouhý úsek. V dubnu startují semifinálová kola, která se poběží ve dvanácti krajích Česka. Ti nejlepší z nich se dostanou do finále, které se poběží 11. května v rámci slavného Volkswagen Maratonu Praha.

Semifinálové kolo startuje v pondělí 14. dubna na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. V 12 hodin vyšle startovní výstřel na trať deset týmů z deseti středních škol za účasti primátora města Mgr. Juraje Thomy a hejtmana Jiřího Zimoly. Na každého běžce čeká osm kol o délce 525 m, celkem 4,2 km.

Ti nejrychlejší se mohou těšit na květnové finále na Volkswagen Maratonu Praha, kde budou startovat po boku nejlepších světových vytrvalců. Všichni finalisté mají od organizátorů hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny medaile a účastnická trička. Vylosovaní šťastlivci se navíc mohou těšit na zájezd do Bruselu.

Registrace na Juniorský maraton jsou zdarma a hlásit se lze až do poslední chvíle. Stačí jen dát dohromady deset spolužáků a přihlásit se na www.runczech.com/jmc. Pokud se nechystáte běžet, přijďte podpořit mladé závodníky na trati. Celý program provází živá soutěžní atmosféra a je připraven i doprovodný program. Přijďte i vy podpořit mladé sportovce!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace