Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Dětský karneval

    neděle 23.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  • Čtyřlístek

    neděle 23.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Pásmo pohádek pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Provod: Je neuvěřitelné, kam jsem se díky Budějovicím posunul. Na Dynamo nikdy nezapomenu!

 Autor: slavia.cz

    Autor: slavia.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA – Žije si svůj sen. Ještě před pár měsíci objížděl Lukáš Provod s tehdy druholigovým Dynamem České Budějovice mnohdy neatraktivní destinace, kde hrál fotbal pro pár stovek diváků. V posledních týdnech a měsících ale nabrala jeho kariéra raketové tempo. Stal se klíčovým hráčem Dynama, se kterým vybojoval postup do nejvyšší soutěže, kde si rázem připsal i první starty a góly. Svými výkony na sebe upoutal natolik, že si jej vyhlédla a v pondělí také přivedla mistrovská Slavia Praha, se kterou se tak může těšit i na boje v Champions League. „Pro mě je až neuvěřitelné, kam jsem se teď díky Budějovicím posunul. Když si vzpomenu na časy před Dynamem, tak jsem byl dlouho zraněný a nevěděl jsem, co budu dělat, jestli vůbec budu hrát fotbal, protože se mi kotník dlouho nelepšil. Pak to najednou nabralo takovýto spád,“ přemýšlí nad pohádkovými měsíci sympatický mladík.


Trenér Horejš prozradil, že věděl o vašem odchodu od pátku. Kdy jste se to dozvěděl vy a jaké bylo jít do nedělního zápasu se Zlínem, když už jste věděl, že to bude vaše rozlučka s Dynamem?
O zájmu Slavie jsem se dozvěděl už dříve, manažer mi o tom říkal hned po zápase právě proti Slavii. Bylo to ale jen oťukávání a on sám mi říkal, že tomu nedává moc šancí, abych se k tomu neupínal, protože jsem byl hráčem Plzně. Byl to tedy příjemný pocit, že o mě mají zájem, ale v hlavě jsem to neměl. Že se nakonec přestup skutečně blíží k úspěšnému konci, to jsem se dozvěděl také až v pátek. Samotného mě to překvapilo. Musím uznat, že bylo trošku zvláštní jít do zápasu s tím, že by mohl být mým posledním v Budějovicích. Snažil jsem si to nepřipouštět a hrát co nejlépe umím, abych pomohl týmu. S trenéry jsme si také říkali, že pokud to má být můj poslední zápas, tak musí být úspěšný, abych se tu hezky rozloučil, protože jsem Dynamu strašně moc vděčný.

Odcházelo se vám tedy s lepším pocitem, když jste přerušili sérii tří porážek a zvládli doma zvítězit nad Zlínem?
Nemyslím si, že by to pro mě bylo jednodušší, pořád pro mě byl odchod zvláštní, protože jsem v Dynamu nevydržel tak dlouho, jak jsem si ještě před pár dny myslel. Ale určitě to bylo lepší, než kdybychom utkání nezvládli a byla v klubu po čtvrté porážce horší nálada. Jsem strašně rád, že jsem klukům mohl pomoci. Doufám, že se Dynamu bude dařit i nadále.

Už jste zmínil, že jste byl v Dynamu jen necelý rok, ale zažil jste s ním postup do nejvyšší soutěže a první prvoligové starty i góly. Jak na to budete vzpomínat?
Na Dynamo nikdy nezapomenu! Je to ten tým, který mi dal šanci v lize, a se kterým jsem získal svůj první velký týmový úspěch ve fotbale – postup ze druhé ligy. Budu na to vzpomínat jen v tom nejlepším. Pro mě je až neuvěřitelné, kam jsem se teď díky Budějovicím posunul. Když si vzpomenu na časy před Dynamem, tak jsem byl dlouho zraněný a nevěděl jsem, co budu dělat, jestli vůbec budu hrát fotbal, protože se mi kotník dlouho nelepšil. Pak to najednou nabralo takovýto spád. Je to neuvěřitelné.

Nyní vás čeká další výkonnostní skok do nejlepšího klubu u nás. Měl jste obavy, zda to zvládnete, nebo jste si od začátku na tuto výzvu věřil, že se v současné formě prosadíte i ve Slavii?
Skok to bude rozhodně obrovský, ale než že bych měl obavy, spíš se strašně těším, že se zase posunu ve své kariéře. Jestli na to mám nebo ne, to se ukáže až v nejbližších dnech, ale sám sobě věřím, že ano. Doufám, že to ukáži na hřišti.

Slavia se pod trenérem Trpišovským prezentuje hodně fyzicky náročným fotbalem plným bojovnosti, což by přesně vám mohlo vyhovovat...
Doufám v to! S trenérem jsem o tom mluvil a on sám mi říkal, že typologicky do konceptu Slavie přesně zapadám, že chtějí hrát silový a běhavý fotbal. Myslím, že mi to bude vyhovovat, sám jsem zvědavý, jak rychle do jejich systému proniknu.

Ihned jste byl zapsán na soupisku pro Ligy mistrů, takže vás můžou čekat i zápasy na Camp Nou, San Siru nebo Westfalenstadion. Byl by to splněný sen?
Samozřejmě, čekají nás neuvěřitelné zápasy a neuvěřitelné zážitky, zahrajeme si proti nejlepším týmům na světě. Los je pro nás až snový, moc se na to těším.

Byl jste někdy na těchto stadionech alespoň jako fanoušek?
Na stadionu Dortmundu jsem byl. Když jsme hráli juniorskou Ligy mistrů s Viktorií Plzeň, tak jsme tam pak byli na jejich zápase. Na San Siru ani na Camp Nou jsem nebyl, ale byl jsem se podívat v Edenu, když tam hrála s Barcelonou Ligu mistrů právě Plzeň.

Dnes jste měl první trénink na Slavii, jak proběhlo přivítání v kabině?
Všechno bylo výborné a kluci mě přijali dobře. Jak je reprezentační přestávka, tak hodně kluků chybělo, protože jsou v národních týmech, ale to vůbec nevadí. Trénink byl super, nemohu si na nic stěžovat.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace