Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Půlmaraton v Budějovicích. Očekávají se nejen běžecké, ale i teplotní rekordy

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Běžci vyrazí do českobudějovických ulic už za pár hodin. Organizátoři se připravují nejen na běžecké rekordy, ale i na ty teplotní. Rtuť teploměru se šplhá ke třiceti stupňům. Pro běžce jsou připravené tisíce litrů vody. Seřadiště rodinného běhu se posouvá.

 

„Pro běžce je připraveno přes 14 tisíc litrů vody, které budou k dispozici na osvěžovacích a občerstvovacích stanicích a také v cíli,“ upřesnil ředitel závodu Václav Skřivánek. Kromě zajištění pitného režimu budou běžce na trati osvěžovat kropicí vozy, na náměstí budou umístěny vodní rozprašovače. Hodinu před závodem projede po celé trati kropicí vůz. „Částečně snížíme teplotu povrchu, ale trať stihne do proběhnutí prvního závodníka uschnout,” popsal Václav Skřivánek. Seřadiště pro dm rodinný běh, který startuje v 17 hodin, se přesouvá do těch míst náměstí, která budou v tu dobu již ve stínu. Vstupovat se do něj bude z rohu u Krajinské ulice.

Loni závod přilákal zhruba čtrnáct tisíc návštěvníků, letos je závod také jednou z akcí zapojených do oslav 750 let od založení města.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace