Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Čteme, pleteme a cvičíme tělo a paměť

    Úterý 21.1 14:00 - Blatná, Knihovna

  • Divadelní pohádka Muzikantská

    Úterý 21.1 10:30 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 

Radim Grebík získal na Evropském poháru juniorů stříbro

Radim Grebík (vlevo) vybojoval pro Českou republiku na Evropském poháru juniorů stříbrnou medaili. , Autor: Josef Janda

Radim Grebík (vlevo) vybojoval pro Českou republiku na Evropském poháru juniorů stříbrnou medaili.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Táborský triatlonový festival pokračoval v neděli odpoledne Evropským pohárem juniorů. Po loňském medailovém půstu se české barvy dokázaly na trati 0,75 km plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu opět prosadit. Stříbrnou radost prožil mezi juniory Radim Grebík v čase 00:57:37. Na vítězného Španěla Sancheze ztratil necelých sedm sekund. Oproti loňskému jedenáctému místu tak zaznamenal velký posun.

 

Do Evropského poháru juniorů nemohl bohužel v táborských barvách nastoupit Jiří Stuchlík. Velká táborská naděje měla totiž poraněné rameno.

Jediným zástupcem Triathlon Teamu Tábor v Evropském poháru juniorů tak byl Robert Kostlán. „Předvedl fantastický výkon. V Evropském poháru je nejmladší, je mu teprve šestnáct let. Nastupuje i proti ročníkům 2000, nemá to snadné. Získal pěkné 32. místo. Kdyby zlepšil plavání, mohl by pomýšlet ještě výše. Na kole podává skvělé výkony a u běhu záleží, jak mu kdy sedne," okomentoval vystoupení Roberta Kostlána trenér Triathlon Teamu Tábor Michal Háša.

Umístění českých závodníků na EPJ – 54 startujících:

2. Radim Grebík, 12. Lukáš Juránek, 14. Tomáš Kříž, 15. Filip Tlamka, 16. Filip Michálek, 30. Václav Bednarský, 32. Robert Kostlán, 36. Matěj Marek, 38. Jakub Marek, 45. Kryštof Pásler, 46. David Pluhař, Jakub Marek (DNF).

Další podrobnosti a ohlasy čtěte ve středečním vydání Jihočeských týdeníků.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace