Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

RG Proactive uspořádal doslova gymnastický maraton

 Autor: Pavel Pubal

    Autor: Pavel Pubal

MILEVSKO – Jinak se snad ani sobotní Milevský pohár nazvat nedá. Začátek celé akce, která se v letošním roce uskutečnila již potřiadvacáté, byl v 9.30 dopoledne, slavnostní vyhlášení pak závod uzavřelo chvíli po 21. hodině. „Plánovali jsme ukončení okolo 20. hodiny. Všechno se nám podařilo a propluli jsme celým závodem bez zádrhelu, ale některé věci se prostě nedají uspěchat,“ vysvětlila spokojená ředitelka závodu Dana Vojtová.

V dopoledním bloku se představily moderní gymnastky ve dvou kategoriích pro nejmladší závodnice, po poledni pak následovalo slavnostní zahájení, které obohatil úvodním proslovem starosta města Zdeněk Herout. „O tradici místní moderní gymnastiky, kterou v Milevsku rozvíjíme už 30 let, se vyjádřil pan starosta velmi pochvalně, za což bych mu chtěla poděkovat. Ne každé město má na tento sport štěstí. Moderní gymnastika totiž potřebuje lidi, kteří právě gymnastiku sami provozovali a následně na to naváží trenérskou nebo organizační prací. Toto odvětví má stejně jako každý jiný sport svá specifika, která se dají jen těžko pochopit," vysvětluje Dana Vojtová úskalí sportu, v němž gymnastky začínají trénovat od velmi mladého věku a svého vrcholu často dosahují paradoxně již před dvacátým rokem. Po úvodním proslovu starosty města pokračoval program slavnostního zahájení ještě představením zúčastněných klubů a poděkováním sponzorům.

Poté se šlo zase rychle závodit, neboť účast v letošním ročníku byla rekordní, organizátoři 158 gymnastek na startovní listině nepamatují. „Každý ročník je v něčem odlišný, to vždy záleží na určité souhře okolností. Počet přihlášek se odvíjí především od toho, jak se ostatním oddílům líbí námi zvolený termín. Letos jsem věděla už podle rychlosti prvních přihlášek, že účast bude velká," řekla ředitelka závodu, kterou těší především účast hned dvanácti zahraničních klubů. „Tím se určitě můžeme pochlubit," souhlasí.

A jak se dařilo v konkurenci závodnic z Chorvatska, Německa, Polska, Rakouska či Slovenska domácím gymnastkám RG Proactive Milevsko? Výborně, vždyť v Milevsku zůstaly hned čtyři cenné kovy. Ludmila Korytová získala zlato, Natálie Kotašková s Karolínou Kreisslovou vybojovaly stříbro a Natálie Křížová ukořistila bronzovou medaili. „Umístění našich dětí hodnotím velmi kladně. Děvčata získala hned čtyři medailová umístění – jedno zlato, dvě stříbra a jeden bronz. Nejsložitější je prosadit se v nejmenších kategoriích, kde je hodně dětí na startu. Těch závodnic totiž začíná s tímto sportem v mládí velké množství, ale postupem času z nich zůstávají jen ty nejvěrnější, což je poté vidět i účasti v jednotlivých závodech," dodala Dana Vojtová na závěr.

Tak zase za rok – už u 24. ročníku mezinárodního závodu Milevský pohár v moderní gymnastice.

Ve středečních Milevských novinách bude věnována tomuto velkolepému závodu takřka kompletní dvoustrana. Těšit se můžete například na výsledky všech kategorií či úryvky z úvodního proslovu starosty města Zdeňka Herouta. Prozatím rozsáhlá fotogalerie.

Pavel Pubal

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace