Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Čteme, pleteme a cvičíme tělo a paměť

  Úterý 21.1 14:00 - Blatná, Knihovna

 • Divadelní pohádka Muzikantská

  Úterý 21.1 10:30 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 

Rozšíření záchytného parkoviště Jírovcova dokončeno. Sloužit začne do dvou týdnů

Součástí záchytného parkoviště jsou také přístřešky pro jízdní kola.

Součástí záchytného parkoviště jsou také přístřešky pro jízdní kola.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Odstavné parkoviště v Jírovcově ulici nyní bude mít celkem 438 parkovacích míst. K dosavadním 181 nově přibylo dalších 257. “Rádi bychom do 14 dní spustili parkoviště v režimu předčasného užívání, aby ho mohlo začít využívat co nejvíce motoristů,“ uvedl náměstek Viktor Lavička, který byl přítomen předání stavby. Ze záchytného parkoviště mohou lidé i nadále využívat pro cestu do centra bezplatnou linku MHD č. 23, která je doveze až na náměstí Přemysla Otakara II.

 

Přes den parkoviště využívají zejména lidé, kteří do krajského města dojíždějí do zaměstnání. Stání v ulicích Pražského předměstí jim znemožnilo zavedení modrých zón, ještě letos v listopadu se bude oblast modrých zón rozšiřovat i vlevo od Pražské třídy směrem k Vltavě.

Odstavné parkoviště v Jírovcově ulici ale už delší dobu kapacitně nedostačovalo. Nyní by se situace měla zlepšit. V noci pak mohou parkoviště bezplatně využívat i obyvatelé okolních ulic. 

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • A co kraj? 

  Reagovat

   

  Stále bez využitelného integrovaného systému veřejné dopravy? Ten by auta přijíždějící do města výrazně omezil a to asi některý ouřada nechce. Zase jste v něčem pozadu za Středočechy, kteří jsou asi chudší, nežli vy a mají výrazně levnější veřejnou dopravu, nežli vy vydáde za auta.

  Vloženo 2.8.2019 07:51:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace