Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Servis pro lyžaře. Ještě jednou - jak to bude letos na Lipně

V prodejně Intersport najdete vše, co jste třeba náhodou zapomněli doma.  , Autor: Ivo Bukač

V prodejně Intersport najdete vše, co jste třeba náhodou zapomněli doma.     Autor: Ivo Bukač

JIŽNÍ ČECHY - V lyžařské rubrice postupně procházíme skiareály, díváme se, co je v nich nového a co mají připraveno pro nadcházející lyžařskou sezonu. První naší zastávkou byl skiareál na břehu lipenského jezera. Dnes povídání o změnách v lipenském skiareálu dokončíme.

Skiareál Lipno - dokončení

Skiareál Lipno jsme si představili, popsali jsme novinky na sjezdovkách, změny na skicrossové trati a ve Snowparku, kde tou hlavní změnou je zřízení výukové části i s dopravou v podobě nekonečného lana. Zmínili jsme i slalomovou trať pro výuku jízdy v brankách a možnost změřit si své lyžařské schopnosti s ostatními. Popsali jsme také změny, které proběhly v lyžařské škole, řekli jsme si základní údaje o půjčovně a servisu a uvedli změny v technickém vybavení skiareálu Lipno. Dnes se tedy na Lipno podíváme ještě jednou a povídání dokončíme.

Co dalšího je připraveno

O tom, že lyžařské sjezdařské anebo běžecké i snowboardové vybavení si můžeme v půjčovně lipenského skiareálu na dobu pobytu anebo třeba jen na nějakou hodinku zapůjčit, už byla řeč. Ale co když přijedeme na delší pobyt a až na místě zjistíme, že jsme doma nechali něco důležitého. Žádná tragédie. Pro tyhle případy je přímo v chatě Lanovka u centrálního parkoviště zřízena naprosto perfektně vybavená prodejna Intersport. Tady se najde opravdu vše co jste buď zapomněli anebo při pobytu doznalo znatelné úhony a je zapotřebí nové. Protože momentálně píšeme o nadcházející zimní sezoně, budeme se držet tohoto sortimentu. Myslím, že se opravdu nenajde nic, co by tady neměli. Ať už se jedná o funkční prádlo, sportovní oblečení a nepřeberné množství doplňků, které při sjíždění kopců mohou doznat nějakých podstatných funkčních změn. Například lyžařské či sluneční brýle, rukavice a podobně. Stejně tak případná sportovní obuv a plavky. To pro případ, že budete využívat nabídek sportovních hal anebo lipenského aquaworldu.

Nejen sportem živ je lyžař

Tělo musí dostat nejen denní dávku pohybu, ale také nějaké živiny. A právě nabídka stravování je v lipenském skiareálu skvělá. Tím hlavním stravovacím bodem je samoobslužná restaurace Lanovka. Ta, jak už název napovídá, je v sousedství nástupní stanice hlavní lanovky u centrálního parkoviště. Tady určitě najdete jídlo podle svojí chuti. Bohatá denní nabídka teplých jídel, polévek, moučníků, salátů a nápojů uspokojí každého. Druhým bodem, kde se hladovci nejvíce soustřeďují, je restaurace U Yettiho. Ta je na obrácené straně skiareálu mezi Dámskou a Promenádní sjezdovkou. Minout nelze. I zde je možnost si dopřát něco z široké nabídky jak uvnitř v restauraci anebo venku ve stánku. A těm, kterým začínají v našich skiareálech chybět typické lyžařské boudy s občerstvením, nabízí služby bufet Černá bouda na spojnici Dámské a Pánské sjezdovky. Jídlo buď na terase anebo v teploučku uvnitř u roztopených kamen. Místní česnečka nemá chybu a ostatní rychlé občerstvení jako párky, klobásy či hamburgery jsou také výborné. Pokud si někdo chce dát jen kávu nebo malé občerstvení, určitě využije služby Sportbaru Hříbek u dolní stanice lanovky Jezerní anebo Občerstvení Strojovna, které je umístěno v budově bývalé strojovny lanovky u centrálního parkoviště.

A co večer?

Možnosti využití volného času na Lipně kromě samotného lyžování bych asi popisoval hodně dlouho. Ale ty hlavní. Po náročném dnu je potřeba relaxace a tu nabízí Aquaworld Lipno. Plavecký bazén, vodní skluzavka pro děti, bazén s protiproudem anebo jen relax ve vířivce s výhledem na lipenské jezero. Ti starší si určitě perfektně odpočinou a děti se zase do sytosti vyřádí. A pokud by jim to náhodou nestačilo, není nic snazšího než je na chvíli pustit do Hopsária přímo u bazénu. Skluzavka přes dvě podlaží, hala plná barevných míčků, prolézačka s překážkami a všechny další atrakce  zaručí, že až se vrátíte na pokoj, padnou děti do postele jako podťaté. Tedy snad.

Jedinečný zážitek je také bobová dráha. Vlastně už dvě. Jedna korytová a druhá horská. Ta horská je zbrusu nová a jízdu si užijete tak trochu z ptačí perspektivy. Zlatým hřebem jsou dvě zatáčky s téměř 360 stupni. Bát se netřeba. Na sedačkách jsou bezpečnostní pásy a automatické brzdy. Korytová dráha je zase o něco sportovnější. Tady už záleží hodně na vašem umění, kolik to pojede. Radar je před dojezdem. A celá tato atrakce zhruba sto metrů od centrálního parkoviště. Ti, kdo si chtějí zahrát třeba tenis nebo v kryté hale jinak potýrat své tělo sportem, také mají možnost. Krytá hala mezi Lipnem a Frymburkem vše zajistí. Jako poslední atrakci uvedu Stezku v korunách stromů. Čtyřicetimetrová věž a 675 metrů dlouhá stezka nad vrcholky stromů nabízí neopakovatelný výhled na okolní krajinu. Zpátky můžete opět po svých anebo využít 52 metrů dlouhý suchý tobogán k sešupu. O tom, že přímo u stezky je skidepot, takže se můžete jít podívat přímo z lyží, jsme už psali.

Více informací najdete na www.lipno.info a na webu www.JcTED.cz, kde uveřejňujeme všechny aktuality celou sezonu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace