Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Sezona se rozjíždí i pro běžkaře. Přibývají další upravené tratě

Běžecký ráj na Schönebenu.  , Autor: archiv Schöneben

Běžecký ráj na Schönebenu.     Autor: archiv Schöneben

Takový začátek zimní sezóny dlouho nepamatují ani na rakouské straně Šumavy u Lipna. V noci na čtvrtek se z oblohy začal sypat sníh a do rána napadlo až 15 cm nového sněhu. Lyžařské areály Hochficht a Sternstein hlásí ideální podmínky na sjezdovkách i v běžeckých stopách. A před víkendem budou upraveny také běžecké stopy okolo Frymburku.

 

Podívejme se, jak to vypdá konkrétně

SCHÖNEBEN

V běžeckém areálu Schöneben u hraničního přechodu Zadní Zvonková panují pro vyznavače bílé stopy vynikající podmínky, patrně vůbec nejlepší na Šumavě. Leží tam 40 cm přírodního sněhu a upraveno je 56 km stop pro klasiku i bruslení. Nástup je možný na Schönebenu nebo Grünnwaldu. Momentálně jsou otevřeny Moldaublickloipe (7,3 km), Wilderersteig (3 km), Glöckelberg Loipe (2,1 km), Jägerhütte (1,8 km), Loipe Sonnenwald (4,3 km), Loipe Hirschlacke (9,6 km), Christian-Hoffmann-Loipe (13,2 km - nástup z Grünnwaldu), Bärnsteinloipe (12 km - nástup z Grünnwaldu), Kleiner Haager Loipe (3 km) a Grosse Haager Loipe (4 km). Vstup do stop je placený: Denní vstup vás vyjde na 4 € na osobu, týdenní stojí 12 € a celoosezonní 40 € na osobu.

Akce 1+1 zdarma v půjčovně běžek Haderer Sport Schöneben: 1+1 - půjčení běžeckého setu na celý den pro 2. osobu zdarma po předložení turistického průvodce Grenzgenial.

STERNSTEIN - BAD LEONFELDEN

Okolo Sternsteinu je upraveno 26 km běžeckých tras. Prozatím Sternwald-Loipe Vorderweißenbach (3 km - bruslení), Weigetschlag Loipe (15 km - klasika, bruslení), Sternsteinloipe (8 km - bruslení). I zde je vstup placený a vyjde na 3,50 € za osobu.

FRYMBURK - LIPNO 

10 km dlouhý okruh okolo Alpské vyhlídky (Kaliště) mezi Frymburkem a Lipnem je sjízdný a bude čerstvě upraven před víkendem. Kvůli občasným kamínkům doporučujeme nové běžky nechat doma a vytáhnout tvz. „béčkové“ lyže.

Oblíbené Frymburské louky jsou zatím neupravené, ale pokud bude nadále sněžit, je možné, že se je na víkend podaří upravit.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace