Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Sněhové zpravodajství: Na Lipně můžete vyhrát jízdu rolbou

JIŽNÍ ČECHY – Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké podmínky panují první únorový den ve skiareálech Lipno, Monínec a Zadov?

 

Ve skiareálu Lipno panují perfektní lyžařské podmínky. Na více než sedmi kilometrech sjezdových tratí leží od třiceti do šedesáti centimetrů technického a přírodního sněhu. Večerní lyžování včetně dětského hřiště FOX PARK je k dispozici každý den. Na čtrnáct dní ve středisku vyrostl hrací stan pro děti všech věkových kategorií. „Lyžařům  nabízíme i dnes testování různých typů lyží.  A také se opět můžou těšit  na show lišáka Foxe  s atraktivními cenami. Vyhrát můžete i jízdy rolbou,“ upřesnil ředitel skiareálu Petr Dušek. Sněhu mimo sjezdovky je kolem třinácti centimetrů. Díky této pokrývce je zprovozněno i přes třicet kilometrů běžeckých tratí.

Lyžaři si skvěle zalyžují také na Monínci. Momentálně se teplota pohybuje kolem dvou stupňů pod nulou, na sjezdovkách leží od třiceti do padesáti centimetrů sněhu. Vleky pro denní lyžování jsou v provozu do 16 hodin, na osvětlený svah lze vyrazit při večerním lyžování od 18 do 21 hodin.

Skiareál Monínec a parta Freestyle Area zve všechny milovníky snowboardingu a freeski na první letošní akci s freestyle tématikou. Nedělní akce je zaměřena především na širokou veřejnost a návštěvníci se můžou těšit kromě ježdění také na bohatý doprovodný program. V průběhu dne proběhnou také dvě lekce výuky snowboardingu pod vedením profesionálů z Freestyle Area Academy. Bezplatná výuka bude  přizpůsobena rozdílným zkušenostem zájemců a je vhodná pro účastníky od pěti do devadesáti let. Výuka bude probíhat nejen na sjezdovce, ale také ve snowparku.

Na Zadově v areálu Kobyla leží čtyřicet až sedmdesát centimetrů sněhu, na Churáňově je patnáct až třicet pět a na Nových Hutích dvanáct až dvacet centimetrů sněhové pokrývky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace