Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Spokojená budu, až poběžím i já, říká Jaroslava Králová

PÍSEK - Rok se s rokem sešel a v Písku se běžel už třetí ročník Královského maratonu, který vymyslela a navíc dokázala uspořádat písecká podnikatelka Jaroslava Králová. Běh částí historického centra a po krásném okolí Písku dostal v atletickém kalendáři pevné místo. Letos bylo jeho součástí mistrovství České republiky veteránů.

Jak zhodnotíte třetí ročník vašeho maratonu?

Dnes je to již lepší, v den závodu jsem byla unavená tak, že jsem v devět spadla do postele a probudila se po jedenácti hodinách. Ještě včera jsem si nebyla jistá, jestli bude i další ročník, ale dnes se už doma s klukama zase bavíme o tom, co bude příští rok a jak to vylepšíme. Mám kladné ohlasy a jenom jeden pesimista byl od začátku se vším nespokojený, což nechápu. Fakt jsem si myslela, že si během člověk čistí hlavu od všech hovadin a asi to neplatí pro všechny.

Běžců rok od roku přibývá. Čekala jste, že se letos postaví na start bezmála čtyři stovky atletů?

Já jsem doufala, že přijde alespoň stejný počet jako vloni. Pak se v září začala plnit registrace a před závodem jsem začala mít strach, že nebudeme mít dostatek čísel. Ale dopadlo to dobře.

Zabýval se někdo tím, jaká je maximální propustnost tratě?

Ano, s Martinem Zvoníčkem jsme si stanovili počet 500 běžců. Nikdy se tedy nestaneme masovým závodem, kde budou tisíce lidí na startu. Budeme vybírat tisíce na startovném a v názvu budeme mít nějakou významnou firmu, která to bude celé platit? To nechceme. Hodně běžců mi po závodě říká, hlavně, ať se nám to nezhoupne v masovku.

Další otázky a odpovědi najdete ve středečních Jihočeských týdenících.

 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jitka Havránková 

  Reagovat

   

  Ne, pan pisatel má zřejmě deset dioptrií.

  Vloženo 2.10.2016 20:45:18

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Zato paní pisatelka je suchá stará dáma.

   Vloženo 3.10.2016 07:20:33

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pán na fotce močí?

  Vloženo 2.10.2016 19:08:38

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace