Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výborný Trio

    neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Pohádky a Malé Hry

    neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

    Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Stát hledá konopného inspektora. Bude asi hlídat důchodce

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

ČESKÁ REPUBLIKA - Stát zrovna nyní shání konopného inspektora. Nástup je ihned. Důvodem je, že Česká republika s uvolněním užívání konopí pro lékařské účely musí mít inspektora, který na celý proces bude dohlížet. Vše má ale háček. Pěstování marihuany se stává novým hitem českých důchodců. Většina z nich jsou nemocní, ale i těžce, a tak mají ve svých záhoncích nebo jen v květináči na balkoně mezi kytičkami i konopí!


Důchodcům hrozí problémy nejen se strážci zákona, ale také od úřadů. Přesto český důchodce stále bude na svých zahrádkách či v květináči na balkoně mít zaseto konopí, protože oficiální léky pro ně budou cenově nedostupné. Bude si vyrábět své konopné mazání a čaje.
Inzerát s nabídkou na pozici Inspektor kontroly konopí pro léčebné použití zveřejnil Státní ústav pro kontrolu léčiv. Různí „vařiči“ a „huliči“ mají smůlu, protože vedle pružné pracovní doby, platu od dvaadvaceti do čtyřiceti tisíc korun, pět týdnů dovolené a zajímavých zahraničních inspekčních cest, stát chce člověka s vysokoškolským vzděláním v oboru farmacie, medicíny nebo chemie a praxi nejméně tři roky. Navíc musí umět dobře anglicky a mít řidičák na osobní auto. Konopný inspektor bude dohlížet na pěstitele, od nichž bude stát konopí nakupovat. Prozatím se k nám dováží konopí z Holandska, ale stát v dubnu vypíše výběrové řízení na firmu nebo firmy, které u nás budou jako jediné moci legálně pěstovat marihuanu.
Stejně tak shání právníka, posuzovatele dokumentace, inspektor nad reklamou, vedoucího oddělení závad v jakosti nebo inspektora pro transfuzní služby. Více je na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace