Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Výborný Trio

    neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert.

  • Pohádky a Malé Hry

    neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

    Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Strany se shodly na podpoře referenda ohledně projektu na Dlouhé louce

ČESKÉ BUDĚJOVICE – U kulatého stolu se v pondělí 4. února sešli zástupci klubů českobudějovického zastupitelstva, aby se pobavili o žhavém tématu zbourání sportovní haly na Dlouhé louce a realizaci projektu nového multifunkčního centra na jejím místě. Jednání uspořádali Piráti a ODS. „Po téměř dvouhodinovém rokování se strany shodly na tom, že podporují myšlenku vypsání místního referenda v této věci,“ uvedl Lukáš Mareš, jeden z účastníků jednání za Piráty, který minulý týden uspořádání kulatého stolu avizoval.

 

Klíčová věc – otázka, která bude v referendu položena – bude teprve představena na základě diskuze uvnitř pracovní skupiny, která k tomuto tématu vznikne. Zároveň podle Mareše koaliční zastupitelské kluby neodmítly ani otevření diskuze na téma smysluplnosti a efektivity takovéto jednorázové investice do multifunkčního centra, přičemž ve hře je i varianta odsunutí stávajícího projektu a otevření diskuze napříč stranami v zastupitelstvu, sportovními kluby i širokou veřejností o tom, jak za veřejné peníze uspokojit co nejvíce potřeb aktivně sportujících občanů a jejich dětí.

Průběh jednání vnímal velmi pozitivně s tím, že zástupci zastupitelských klubů vedli racionální a konstruktivní diskuzi. „V zásadě panuje shoda v tom, že současný projekt multifunkčního centra za bezmála 700 milionů korun doprovází celá řada kontroverzí a pochybností a měl by být znovu pečlivě zvážen jeho přínos pro občany. Takto významná investice, která se ve městě neodehrála nejméně dvacet let, by měla být realizována na základě precizní přípravy a s širokou podporou zastupitelů, sportovních klubů i veřejnosti," zdůraznil Lukáš Mareš.

Zároveň ocenil, že žádný z přítomných zastupitelských klubů neodmítl myšlenku referenda jako nástroje přímé demokracie, který by měl být podle Pirátů právě u takto významných investic veřejných peněz využit.

Jednání se zúčastnili: za hnutí ANO Jiří Svoboda, primátor města, a Roman Kubíček, poslanec parlamentu ČR, za hnutí OPB Juraj Thoma, první náměstek primátora, a Ivo Moravec, za ODS Martin Kuba a Zbyněk Sýkora, za TOP 09 a lidovce Tomáš Bouzek a Jaromír Talíř, za hnutí Čisté Budějovice a STAN Jan Mádl, za KSČM Vojtěch Filip, poslanec parlamentu ČR a Petr Braný, za Piráty Lukáš Mareš a Jan Hošek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace