Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Svátek amatérského cyklokrosu v Bernarticích. Padl rekord v počtu účastníků

BERNARTICE - První závod šestého ročníku cyklokrosové TBC série se jel v sobotu 24. září v Bernarticích na Písecku. Hned při příjezdu získal návštěvník dojem, že si spletl datum a nepřijel na amatérský závod ale nejméně Toi Toi Cup, který se pojede ve středu 28. září v Táboře. Depu dominovaly dresy Táborského ČEZ teamu a kdo jen trochu cyklokros sleduje, nemohl přehlédnout bíločervený dres Beobank Corendon vicemistra světa a vítěze Světového poháru Adama Ťoupalíka. Ale co bylo hlavní, spousty dětí, které krotily všechna možná odrážedla, kolečka a kola.

Na startu se postupně představilo celkem 147 borců, z toho rovná šedesátka v hlavním závodě, ale hlavně sedmaosmdesát dětí v sedmi dětských kategoriích.

I když Adam Ťoupalík, borci z ČEZ Cyklo teamu Tábor nebo Cycling Academy Tábor závod jeli jako dobrý trénink před středečním táborským Toi Toi Cupem, měli diváci možnost sledovat skvělé výkony.

Hlavní kategorii ovládl právě jezdec Beoban Corendon Adam Ťoupalík, který soupeřům v podstatě nedal šanci a trať prolétl systémem start - cíl. Druhý skončil Jan Gavenda z Cycyling Academy Tábor a třetí Ondřej Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor). V kategorii Muži B dominoval David Kníže (Prodoli Racing team), druhý skončil Stanislav Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor) a třetí Zdeněk Tomeček (GS Cyklo Tam Jistebnice). První místo v kategorii Muži C si odvezl Libor Homolka (CK RBB Invest), stříbro bral Martin Beneš (CT Weber) a bronz Miroslav Jiřička (Cyklo Jiřička). V kategorii Muži D si pro zlato dojel Miroslav Pechouš, stříbro bral František Feferle (oba SB Cyklo Olymipa)  a bronz Ivo Strnad (BMC CZ racing team). 

V kategorii kadetů si na první stupínek vystoupil Matyáš Fiala (Cyklosport-Pitstop.cz), druhý skončil Václav Dostál (Lyko Klub Prachatice) a třetí Jan Frühauf (Cyklosport-Pitstop.cz). Kategorii kadetek jednoznačně ovládly závodnice týmu Sokol Veltěž. První skončila Magdalena Mišoňová, druhá Natálie Klímová a třetí Veronika Mišoňová (všechny Sokol Veltěž).

 Kategorie Juniorů se stala kořistí Jana Burgstalera, druhý skončil David Honzák (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) a třetí Matěj Syrovátka (Cycling Academy Tábor). 

Kategorie juniorek měla na startu pouze jedinou závodnici, kterou byla Celestýna Součková (ČEZ Cyklo Team Tábor) stejně jako kategorie žen, kde se na start postavila Lucie Bartošová (Vanderkiten).

  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace