Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Světová liga volejbalistů poprvé v Budvar aréně

Ilustrační foto. , Autor: JČT

Ilustrační foto.     Autor: JČT

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Česká republika bude po dlouhé době opět dějištěm nejkvalitnějšího volejbalu na světě. Oko fanouška hry pod vysokou sítí bude moci vidět souboje špičkových hráčů v jedné z nejprestižnějších soutěží svého druhu – Světové lize mužů. A nebude u toho chybět ani náš národní výběr. Již pětadvacátý ročník se v širším formátu rozjede 23. května a český tým bude chtít svým divákům ukázat hned během šesti domácích utkání, že patří do širší elity tohoto sportu. Kdo se stane vítězem jubilejního ročníku, se veřejnost dozví 20. července v italské Florencii, kde kromě poháru převezme nejlepší celek i šek na jeden milion amerických dolarů.

Český tým se ve Světové lize objeví znovu po jedenácti letech. V tehdejší době patřil k absolutní špičce. Reprezentace svou skupinu dokázala vyhrát a postoupila do té semifinálové, z níž putovaly dva nejlepší výběry do Final four. V té nestačila pouze na Srbsko a Černou Horu, takže si z druhého místa zajistila účast na finálovém turnaji, což byl historický úspěch. Na něm sice naši volejbalisté po prohrách s Brazílií a Itálií brali čtvrté místo, nicméně na tento výsledek se vzpomíná snad ještě teď.

Volejbal poprvé v Budvar aréně

Právě v Českých Budějovicích se odehrají dva duely skupiny E, ve které je Česká republika vylosována. A do města volejbalu zaslíbenému se Český volejbalový svaz rozhodl umístit střetnutí s asi nejsilnějším týmem skupiny - Jižní Koreou. Ve světovém žebříčku zabírá její výběr jednadvacáté místo, což je o jednu příčku výše než u našeho. Dějištěm tohoto dvojzápasu ale překvapivě nebude místní Sportovní hala, nýbrž daleko větší a modernější Budvar aréna. Ta se bude muset kompletně připravit pro potřeby tohoto svátku sportu, protože primárně slouží jako hokejová hala místnímu prvoligovému celku.

Souboje se odehrají 5. a 6. června a jihočeští fanoušci možná zahlédnou svého oblíbence v národních barvách. Do širší kostry reprezentačního kádru totiž patří i blokař Jihostroje Radek Mach. „Pro volejbalisty je to něco jako Liga mistrů ve fotbale, akorát že v reprezentačním týmu. Je to asi ta nejlepší soutěž, kterou může národní mužstvo hrát. Doufám, že se na ty zápasy podaří naplnit Budvar Arénu, protože České Budějovice a vlastně celé jižní Čechy jsou volejbalové. Myslím si, že si na Světovou ligu najde cestu hodně lidí a vidět volejbal v Budvar Aréně je i pro mě lákadlo. Já sám bych určitě šel."

Že patří Světová liga k tomu nejprestižnějšímu ve světě sportu vůbec, o tom není žádný pochyb. Ale jen pro představu. Sleduje ji až tři sta milionů diváků, televizní přenosy jdou do více než sto padesáti zemí světa a hostit ji bude dvaasedmdesát měst. Něčím takovým se může pyšnit jen málo sportovních událostí. A její součástí teď znovu bude i Česká republika.

Zápasy České reprezentace v Českých Budějovicích:

5. června 15:50 Česká republika – Jižní Korea (Budvar aréna)

6. června 15:50 Česká republika – Jižní Korea (Budvar aréna)

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace