Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Tábor Foxes nabídli ojedinělou zimní exhibici

Tábor Foxes (v oranžovém) po posledním utkání turnaje v americkém fotbale s budějovickými Hellboys. Hosté zvítězili 12:0. , Autor: Josef Janda

Tábor Foxes (v oranžovém) po posledním utkání turnaje v americkém fotbale s budějovickými Hellboys. Hosté zvítězili 12:0.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - V České republice nebývá zvykem, aby se soutěžní utkání amerického fotbalu hrála v zimě. Právě proto se předloni založený klub amerického fotbalu Tábor Foxes rozhodl uspořádat první ročník zimního exhibičního turnaje – Winter Game. Ve sportovním areálu Komora v Táboře se v sobotu odpoledne představilo při zkrácených exhibičních zápasech více než 100 hráčů z klubů různých výkonnostních úrovní. V celorepublikovém měřítku ojedinělá akce přilákala i dva ženské týmy. Domácí tým Tábor Foxes porazil Teplice Nordians 6:0 a na závěr turnaje podlehl Hellboys z Českých Budějovic 0:12.

 

„V americké NFL jen běžné, že sezona vrcholí v období zimy. Nastávají tak případy, kdy se zápas hraje na sněhové pokrývce. V aktuálním formátu oficiálních lig ČAAF (České asociace amerického fotbalu) není pravděpodobné podobnou situaci zažít. Proto jsme se jako klub Tábor Foxes rozhodli této možnosti využít a nabídnout veřejnosti neoficiální exhibici, která probíhá v termínu pravděpodobnosti sněhových srážek," odhalil motiv Winter Game za pořadatele turnaje Michal Němec z Tábor Foxes.

Sněhová pokrývka sice nevyšla, nicméně mrazu si užili hráči dosyta. A nejen oni. V dekách se choulili i přihlížející diváci, kteří se mohli ohřát ještě teplým nápojem ze stánku. „Jsme rádi, že i přes boj českých hokejistů o bronzovou medaili na olympiádě si cestu na Winter Game našlo tolik lidí," prozradil Miroslav Vondruška z Tábor Foxes, který byl na vyhlašování ankety Sportovec roku okresu oceněn za rok 2017 jako jeden ze sedmnáctky v kategorii Talent roku.

Miroslav Vondruška však do zápasů nezasáhl. Proč nemohl svým kamarádům pomoct, se mimo jiné dočtete ve středečním Týdeníku Táborsko. Stejně tak zmíní, co pro něj ocenění Talent roku znamená.
Za Tábor Foxes promluví také vedoucí pořadatel akce Michal Němec, který dále poodhalí plány Foxes pro další sezonu ve čtvrté lize, která klubu odstartuje už na jaře.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace