Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Minipárty s Karlem Šípem

  Čtvrtek 20.2 19:00 - Milevsko, KD

 • Senioři v bezpečí i v dopravě

  Čtvrtek 20.2 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

  Beseda s Mgr. Hanou Millerovou a Václavem Kovářem.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Tábor zvažuje na svém území zákaz cirkusů

V Táboře v minulých dnech úspěšně hostoval cirkus Jo-Joo, proslulý drezurou tygrů. Zájem o cirkus mohl být určitou odpovědí... , Autor: Jarka Krejčová

V Táboře v minulých dnech úspěšně hostoval cirkus Jo-Joo, proslulý drezurou tygrů. Zájem o cirkus mohl být určitou odpovědí...     Autor: Jarka Krejčová

AKTUALIZOVÁNO - 7.8.2019 09:27

TÁBOR - Táborští radní zareagovali na petici J. B. Mrni proti cirkusům s drezurou zvířat a souhlasně se k ní přiklánějí. "V současné době město nevlastní žádný pozemek, který by byl vhodný pro hostování cirkusu. Radní ale i tak zastávají názor, že by nevydali povolení k hostování cirkusu v Táboře, kdybychom takový pozemek měli," říká místostarostka Michaela Petrová (jinak!). Vyjádřila se, že i ona osobně nesouhlasí s klecovým chovem zvířat, která jsou vypouštěna jen na vystoupení, stejně jako s klecovým chovem hospodářských zvířat. "Nelíbí se mi ani drezura zvířat," dodala.

 

Cirkusy podle místostarostky vždy usilují spíš o pronájem městských než soukromých pozemků. "Projevovaly zájem o území mezi Táborem a Sezimovým Ústím, ale tam už dnes stojí nový obchodní komplex firmy Ptáček," dodala místostarostka. Radnice je ale odhodlána jít ještě dál a zvažuje přípravu městské vyhlášky, která by hostování cirkusů na území města zakázala úplně. Tedy i na pozemcích soukromých.

Místostarosta Václav Klecanda (Piráti) dodal, že návštěvnost cirkusů stejně klesá a v Maďarsku a na Slovensku už cirkusy se zvířaty zakázali úplně. "Stojí za úvahu, že bychom je mohli následovat v našem městě, ale třeba i v republice," řekl místostarosta. Podle jeho slov by byly přijatelné cirkusy varietního typu, bez zvířat. Radní mají za to, že příležitostí, jak se podívat na živá zvířata, zdejší děti mají dost. V Táboře na Větrovech je zoologická zahrada a další třeba u Hluboké nad Vltavou.

I pokud by se ale Tábor rozhodl cirkusy zakázat, pravděpodobně by se našlo jiné místo v blízkém okolí, kde by plochu pronajali a kam by si Táboráci snadno dojeli. Tak jako se kdysi v 90. letech město Plzeň rozhodlo zakázat další stavby supermarketů, a tak si investor Globusu koupil pozemky od sousední vesnice Chotíkov na samém okraji největšího plzeňského sídliště. Obrovský zájem o Globus pak donutil město Plzeň zavést k obchodnímu domu MHD, de facto do katastru Chotíkova.

Tématu se bude podrobněji věnovat příští Týdeník Táborsko.

 

 

Diskuse k článku - 34 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • sahara 

  Reagovat

   

  V dnešní době je Cirkus zcela o hovně a chodí tam pouze pár dementu kteří se vyžívají v týrání zvířat!
  Pokud chce někdo vidět opravdu kvalitní cirkus tak at si zajede na Hrad za Milošem a offčáčkem :-)

  Vloženo 7.8.2019 11:13:06

 • Roman 

  Reagovat

   

  Paní místostarostka Tábora je hloupá, i takový sou u koryt,

  Vloženo 7.8.2019 11:06:32

 • BoreCzech 

  Reagovat

   

  Zakázal bych na území Tábora výskyt takových de**lů, kteří podepisují takové petice.

  Vloženo 7.8.2019 10:40:29

 • chovatel 

  Reagovat

   

  Svět se pokálel. Na zvířata v cirkusech je dozor státu, tak proč to hrotit. Zase chce být Tábor papežtější než papež. Když zakázat cirkusy, co zakázat i ZOO. Když ZOO, tak i zvířata v králíkárnách (skutečné králíkárny, ne paneláky). rybičky v akvírijích a podobně. Chudáci, trpí a trpí. Za mne, někomu řádně jeblo, jsem pro zvířata v cirkusech a konání cirkusáckých kulišáren v Táboře. A zákaz v Táboře by byl třeba, ale na zcela něco jiného, ale to do IT prostoru nelze ventilovat.

  Vloženo 7.8.2019 10:09:07

 • Martina 

  Reagovat

   

  Já nevidím jediný důvod, proč plošně zakazovat cirkusy. Pokud jsou tam zvířata týraná, máme zákon, který tomu může zabránit. Cirkusáci jinak mají zvířata jak součást rodiny a mají je rádi. My tam rádi s dětmi chodíme a určitě nám to nějaký Mrňa nezakáže. Jen budeme jezdit o kousek dál, jestli se v Táboře uplatní něco tak praštěného.

  Vloženo 7.8.2019 09:29:52

  • Ruda P. 

   Reagovat

    

   Do cirkusu chodí jenom dementi jako Vy.

   Vloženo 7.8.2019 19:27:06

   • jiri k 

    Reagovat

     

    A nechodí tam dementi jako vy.

    Vloženo 7.8.2019 19:30:05

   • Eva 

    Reagovat

     

    Proč jsou ti nositelé bohulibých myšlenek tak agresivní? Už proto je nemohu brát vážně.

    Vloženo 7.8.2019 20:12:40

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace