Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

TOP 09 seznámila s kandidátkou do sněmovních voleb

Lídr kandidátky TOP 09 Pavel Klíma.

Lídr kandidátky TOP 09 Pavel Klíma.

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeská TOP 09 nominuje do podzimních voleb hlavně lidi z praxe. Mezi kandidáty jsou zastoupena nejrůznější povolání od veterinářky až po strojvůdce. Jihočeskou TOP 09 povede do sněmovních voleb ředitel školy a krajský zastupitel Pavel Klíma. Nynější jihočeský poslanec za TOP 09 Zdeněk Bezecný naopak kandiduje symbolicky, až z 22. místa. Po dvou volebních obdobích ve sněmovně se chce vrátit k povolání historika, aby neztratil se svou profesí kontakt.

 

„TOP 09 v jižních Čechách, stejně jako v celé republice, nabízí voličům čitelné postoje, nezkorumpované osobnosti respektované ve svých regionech, odborníky ve svých profesích. Vedle kvalitních lidí dělá dobrou politiku také kvalitní program. Naše strana jako první přišla se střednědobým programovým výhledem dalšího vývoje naší země – Vizí 2030. O ni jsme se opřeli při tvorbě našeho programu. V něm chceme do politiky vnášet různá společensky důležitá témata a hlavně ho v případě úspěchu ve volbách i naplňovat. Protože my prostě nEUhneme", říká o kandidátce a TOP 09 Pavel Klíma.

Nejvýše postavenou ženou na kandidátce je veterinářka Radka Vaňousová z Tábora, která od začátku své praxe aktivně bojuje proti týrání zvířat a černému obchodu se zvířaty. Pro Českou televizi se v minulém týdnu vyjadřovala k problematice cestování se zvířaty. „Má práce není jen o léčení zvířat, ale také o práci s lidmi. Mimo ordinaci se zabývám celoživotním rozvojem a vzděláváním, ochraně životního prostředí a práci s dětmi. Do parlamentu kandiduji, protože mi to přijde jako správná cesta, jak konstruktivně pracovat, ovlivňovat a měnit prostředí, ve kterém žiji, pro budoucnost svých dětí", říká ke své kandidatuře Radka Vaňousová.

Na jedenáctém místě najdete architekta Jana Bártu, který na kandidátní listině TOP 09 zastupuje monarchistickou stranu Koruny České. V roce 1990 založil rodinnou firmu, vyrábějící materiály a polotovary pro restaurátory a řemeslníky, obnovující památkové stavby. Firma je jediným dodavatelem fasádních barev pro objekty pražského Hradu a dodává materiály na stovky akcí obnovy památek v ČR i v zahraničí. „Vím, že za každou cenu potřebujeme v parlamentu konzervativní opozici, autenticky pravicovou, jednoznačně proevropskou (byť zdravě kritickou), odmítající ruské a čínské tlaky, antievropskou propagandu a zpochybňování Západní orientace. Proto jsem byl na jaře 2017 v Koruně české jedním z tří iniciátorů nabídky podpory TOP 09 v nadcházejících volbách. Vede nás obava z hrozby, představované demagogy a politickými dobrodruhy Babišem a Zemanem, komunisty, Okamurou. Naději vidíme v TOP 09, proto jsme se tentokrát vzdali vlastních kandidátek", odůvodňuje Jan Bárta svou účast na kandidátce TOP 09.

František Vácha chce i v dalším funkčním období navázat na výsledky své předchozí práce ve sněmovně především v oblasti vysokého školství a podpory výzkumu, vývoje a inovací: „Vláda přes své počáteční sliby hrubě zanedbala podporu vysokého školství a výzkumu a vývoje. Podpora regionálního školství je chvályhodná, bez podpory terciárního vzdělávání a výzkumu však budeme mít sice kvalitní zaměstnance montoven, ale budou chybět ti, kteří přicházejí s novými nápady a inovacemi. Tedy ti, kdo mají schopnost pozvednout naši ekonomiku a udělat ji konkurenceschopnou v nové době čtvrté průmyslové revoluce."

KANDIDÁTI do parlamentu ČR ZA TOP 09 v jižních Čechách:

1. Pavel Klíma, TOP, 46 let, Malšice, ředitel školy
2. František Vácha, bez politické příslušnosti, 50, České Budějovice, děkan Přírodovědecké fakulty JU
3. Tomáš Bouzek, TOP, 42, České Budějovice, advokát
4. Josef Knot, TOP, 44, Písek, místostarosta města
5. Martin Gregora, TOP, 52, Strakonice, lékař
6. Radka Vaňousová, TOP, 39, Tábor, veterinární lékařka
7. Václav Kaska, TOP, 40, České Budějovice, podnikatel
8. Petra Trambová, TOP, 43, Písek, architekt, radní města
9. Martin Lobík, TOP, 43, Český Krumlov, podnikatel, radní města
10. Ludvík Friedberger, TOP, 66, Husinec, emeritní strojvůdce
11. Jan Bárta, KČ, 75, Praha, architekt, radní města
12. Vladimír Skotnica, TOP, 54, Kardašova Řečice, strojvůdce
13. Mirko Jakovljevič, TOP, 57, České Budějovice, lékař
14. Miroslav Nosek, TOP, 46, Bělčice, ředitel zemědělské společnosti
15. Pavel Koutník, TOP, 33, Milevsko, produktový a obchodní manažer
16. Tomáš Novák, TOP 38, Český Krumlov, projektant
17. Jaroslav Černý, TOP, 67, Prachatice, důchodce
18. Václav Matějů, TOP, 42, Veselí n. L., místostarosta, ekonom
19. Jiří Lískovec, TOP, 57, Jindřichův Hradec, podnikatel
20. Rudolf Tyll, TOP, 45, Písek, lékař
21. Michal Plamínek, KAN, 21, Drahotěšice, student
22. Zdeněk Bezecný, TOP, 45, České Budějovice, historik, poslanec

Diskuse k článku - 12 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Další venkovský učitel 

  Reagovat

   

  si chce polepšit? Ti se nám moc v Jihočesku neosvědčili.

  Vloženo 5.8.2017 11:47:53

 • Koutník? 

  Reagovat

   

  to je ten zcela bezvýrazný zastupitel v Milevsku co na zastupitelstvu snad ještě nepromluvil? Jestli jsou všichni kandidáti takoví...

  Vloženo 5.8.2017 08:21:38

 • Martina 

  Reagovat

   

  Co mají tihle lidi společného se schwarzenberským panstvím?

  Vloženo 4.8.2017 19:38:43

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Přemýšlejte. Že by stranu ...

   Vloženo 5.8.2017 08:46:26

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Čitelné postoje v programu TOP ? Jiná zpráva z dnešního dne je nazvaná : " Schwarzenberské panství nechce lidi v oboře". Pro mě je to výraz arogance a opovrhování obyčejnými lidmi.

  Vloženo 4.8.2017 18:08:27

 • anonym 

  Reagovat

   

  Nejrůznější povolení????? Nejsou to náhodou povolání?????? Poslední dobou mate v článcích tolik hrubek a překlepů, že nechápu jak to můžete zveřejňovat. -)

  Vloženo 4.8.2017 16:27:14

  • I. Bukač 

   Reagovat

    

   Opraveno. Děkujeme za upozornění a omlouváme se.

   Vloženo 4.8.2017 17:21:02

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace