Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

U píseckého letního kina byla k vidění inteligentní síla

PÍSEK - V sobotu se v Písku na workoutovém hřišti u letního kina konala zajímavá soutěž v posilování vlastní vahou - Free Workout Cup 2016. Soutěžilo se ve třech disciplínách: shyby, kliky na bradlech a kliky. Ještě před zahájením soutěže předvedli mladíci z pořádajícího klubu malou exhibici a při inteligentní síle, kterou jejich cviky připomínaly, se chvílemi tajil dech.

Malé poučení pro nezasvěcené:

Workout je typ sportovní aktivity, která zahrnuje různé cviky na veřejných sportovních hřištích, především na hrazdě, bradlech, žebřinách, horizontálních žebřících a jiných konstrukcích, nebo i bez jejich použití na zemi. Hlavní důraz je kladen na cvičení vlastní vahou, rozvoj síly a vytrvalosti.

 

V Píseckých postřezích se dočtete, jak soutěž dopadla.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Wikipedie - Workout (rus. trénování, hovor. venkovní fitness) je typ sportovní aktivity, která zahrnuje různé cviky na veřejných sportovních hřištích, především na hrazdě, bradlech, žebřinách, horizontálních žebřících a jiných konstrukcích, nebo i bez jejich použití (na zemi). Hlavní důraz je kladen na cvičení s vlastní vahou, rozvoj síly a vytrvalosti. Lidé, kteří se workoutem zabývají, nazývají sami sebe po různu: workouteři, pouliční (street) sportovci atd.

  Vloženo 25.9.2016 21:52:46

 • Free Workout Písek 

  Reagovat

   

  Tak workout neznamená cvičení venku, ale cvičení obecně. To co je tady v článku je Street Workout a ten může být pouze s vlastní vahou nebo i s přidanou vahou - weighted calisthenics.

  Vloženo 25.9.2016 11:02:50

 • xxx 

  Reagovat

   

  Za workout lze považovat jakékoli cvičení, které probíhá venku, například i posilování se závažím. To, co jste popisovali je Kalisthenika. Cvičení s vlastní váhou. Bohužel 99% lidí to má zafixované jako workout..

  Vloženo 25.9.2016 10:37:11

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace