banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

V Budějovicích budou instalovat kameny za zmizelé židovské občany

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Rada města schválila žádost obecně prospěšné společnosti Post Bellum o umístění kamenů zmizelých. Na části pozemku v ulici U Tří lvů se jich objeví pět a jeden v ulici Mánesova. Kameny zmizelých, tzv. Stolpersteine, jsou mezinárodní dlouhodobou aktivitou, která připomíná zmizelé a zavražděné židovské občany evropských měst.

 

Projekt německého umělce Güntera Demminga, který v roce 1992 v Kolíně nad Rýnem položil první kámen, se rozrostl do formátu sdružujícího v podstatě celou kontinentální Evropu.

„V Českých Budějovicích plánuje společnost letos začít dlouhodobou aktivitu pravidelného a každoročního pokládání těchto kamenů. Z našeho města bylo odvezeno do nacistických koncentračních táborů více než 1000 lidí, z nichž velká většina byla zavražděna. Pro letošní rok bylo vybráno jedenáct lidí a další budou přibývat," uvedl náměstek primátora Tomáš Bouzek .

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace