Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

V Budějovicích se do třídy pro mimořádně nadané děti zapisuje dřív

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Zápisy do prvních tříd základních škol zřizovaných statutárním městem České Budějovice proběhnou ve čtvrtek 23. a v pátek 24. ledna od 14 do 17 hodin. K zápisu musí přijít všechny děti, kterým je nejpozději 31. srpna šest let. U zápisu se rozhodne, jestli jsou děti na školní docházku zralé, nebo si čas bez učení a domácích úkolů prodlouží.

Ředitelé škol ve vyhlášení zápisu stanoví konkrétní časový rozvrh a potřebné doklady, které mají rodiče budoucích prvňáčků předložit.

V Budějovicích platí, že přednost v konkrétní škole mají děti s trvalým bydlištěm v daném školském obvodu. „Každý se samozřejmě může přihlásit do libovolné školy podle vlastního výběru, ale vzhledem k velkému počtu předškoláků nemusí být dítě přijato do školy mimo svůj spádový obvod,“ informoval náměstek primátora Českých Budějovic Petr Podhola. Dále upřesnil, že zápis do třídy pro mimořádně nadané děti se koná už ve středu 22. ledna v základní škole Máj II.

Každoročně rodiče některých dětí žádají o odklad povinné školní docházky. Tyto děti mohou strávit další školní rok v klasické mateřské škole, nebo mohou využít tzv. přípravnou třídu. „Tato třída existuje již čtvrtým rokem v ZŠ a MŠ Baarova. Od září nově vznikne po jedné přípravné třídě v ZŠ Máj I a také v ZŠ Máj II. Informace  k zařazení dětí do těchto tříd získají rodiče při zápise,“ uvedl Petr Podhola a dodal, že děti se můžou zapisovat do přípravných tříd až do června.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace