Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Budějovicích zaběhli nejrychleji Keňané. Vedro ztěžovalo závod

Abraham Cheroben , Autor: RunCzech

Abraham Cheroben     Autor: RunCzech

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Půlmaraton Mattoni České Budějovice suverénně ovládli favorité závodu Abraham Cheroben a Rose Chelimo z Keni. Útokům na rekord závodu nakonec zabránily vysoké teploty, které ještě v sedm hodin večer na startu dosahovaly sedmadvaceti stupňů. Pro vítězství mezi českými muži si doběhl Jiří Homoláč, mezi ženami překvapila Valérie Soukupová.

 

Držitel pátého nejrychlejšího půlmaratonského času všech dob Abraham Cheroben zvítězil v čase 1:01:24, Rose Chelimo vyhrála již čtvrtý půlmaraton v řadě a do cíle doběhla za 1:12:01.

Zatímco výsledky českých mužů odpovídaly papírovým předpokladům, první místo české ženy bylo velkým překvapením. Nejrychleji byla v cíli Valérie Soukupová s časem 1:23:31. Běžkyně se zatím věnovala spíše kratším běhům na dráze do 10 000 metrů. „Vypadá to, že půlmaraton mi svědčí více,” řekla po závodu. „Trasa se mi moc líbila, hlavně proto, že ubylo partií s dlažebními kostkami. Nevyhovují mi pouze ostré otočky, ale ta byla jen jedna na třetím kilometru,” dodala.

Jiří Homoláč protnul cílovou pásku v čase 1:10:58. Za svým osobním rekordem zaostal o více než tři minuty, vzhledem k náročným klimatickým podmínkám však byl se svým výkonem v cíli spokojený. „Dneska to bylo těžké, ale diváci mi hrozně pomohli. Byli úžasní,” pochvaloval si podporu budějovických fanoušků český vítěz a zároveň nejlepší Evropan závodu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace