Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Výborný Trio

  neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Pohádky a Malé Hry

  neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

  Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V kraji může vyrůst další věznice. Vězeňská služba má zájem o Všechov

TÁBOR - Vedení Vězeňské služby ČR se sešlo v minulých dnech s vedením Tábora. Schůzka potvrdila zájem Vězeňské služby o výstavbu nové věznice na Všechově. "Kdybychom nechtěli na Všechově stavět, tak tady nejsme," komentoval důvod návštěvy náměstek generálního ředitele vězeňské služby Simon Michailidis.

 

Schůzkou návštěvníci potvrdili svá vyjádření z předchozí doby. Pro stavbu věznice v Jižních Čechách je bývalé vojenské letiště na Všechově prioritní lokalitou. "Vězeňská služba se evidentně svého záměru využít bývalé letiště na Všechově nevzdává," uvedl k výsledkům jednání starosta Štěpán Pavlík. "Na radnici jsme zažili v minulém období tři návštěvy z vězeňské služby, ale nikdy nepadl konkrétní návrh. A to co do kapacity věznice, zda tam mají být muži či ženy, kde a kdy má stavba konkrétně vyrůst, jaké jsou návaznosti pro město a podobně. Tentokrát poprvé nám někdo za hodinu a půl svoji představu vysvětlil," řekl starosta.

Konkrétní návrh vězeňské služby v hrubých rysech zní, že by zde vznikla věznice výhradně pro muže. Kapacita je k diskusi. Nemusí jít o původně avizovaných 800 odsouzených, ale třeba o polovinu. Zástupci vězeňské služby nezastírají, že Všechov je výhodný, protože tu má stát pozemky. Jinde by byly náklady podstatně vyšší.

Vězeňská služba má zájem jen asi o 200 metrů bývalé přistávací plochy, zatímco celá má nyní 2,5 kilometru. Stavba věznice by měla jít napříč letištěm a budova by měla mít dvě křídla. Zatím ale nejde ani o architektonickou studii, jen o ideový záměr. "My jsme vězeňské službě tlumočili, jaká je v Táboře a okolí situace. Tedy více než sedm tisíc podpisů pod peticí proti věznici, nutnost změny územního plánu a nesouhlas radních i zastupitelů města. Vězeňská služba tyto problémy chápe, přesto se nevzdává. Všechno tedy bude záviset na příští vzájemné komunikaci," komentoval průběh jednání starosta Pavlík.

V nastávajících dnech a týdnech musí vedení města spolu s vedoucími odborů zjistit územní souvislosti a právní možnosti, jak může radnice reagovat. Náměstek Michailidis uvedl, že v žádném případě nechtějí postupovat silou a tlačit na pilu.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Lena 

  Reagovat

   

  Postavit, určitě postavit.

  Vloženo 21.1.2019 19:45:26

 • Jiří 

  Reagovat

   

  Za mne postaviut,jednoznačně.Jsou to pracovní místa a pak,využije se zatím nevyužitá plocha letiště.jednoznačně stavět

  Vloženo 21.1.2019 15:06:38

 • jiřina 

  Reagovat

   

  Největším problémem Všechova je doprava. Prochází tudy silnice první třídy a to jsou tisíce aut denně, někdy se ani nedá přejít na druhou stranu. Představa, že ještě za obcí vznikne dráha na testování aut, o které se také diskutovalo, je hrozná. To raději tu věznici.

  Vloženo 21.1.2019 10:43:01

 • Petr 

  Reagovat

   

  Postavit! Více pracovních míst. Obavy z kriminality jsou zbytečné

  Vloženo 21.1.2019 08:18:33

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pro koho víc pracovních míst ? Věznice mají svoje prádelny, kuchyně apod... maximálně tak budou nakupovat z Domity rohlíky....

   Vloženo 22.1.2019 13:15:18

 • Jaroslav 

  Reagovat

   

  Osobně si myslím, že by si měla vězeňská služba postavit věznici někde v Praze a nebo jejím okolí. Mi tu již máme Temelín a to nám bohatě stačí. Myslím si, že by mněl pan náměstek Michailidis víc přemýšlet o tom, co udělat a zlepšit ve společnosti, aby nebylo tolik odsouzených a nemusela se hyzdit krajina v Jižních Čechách výstavbou věznice. Otázka zní, co to městu Tábor přinese.??? No a poslední připomínka. Ono je sedm tisíc podpisů proti výstavbě věznice na Všechově panu starostovi Pavlíkovi málo pro pochopení, že občani to nechtějí??? Proč vůbec jedná o takovém nesmyslu???

  Vloženo 21.1.2019 08:02:31

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Starosta jedná, protože se to mezi slušnými lidmi tak dělává. A za mne - postavit.

   Vloženo 21.1.2019 09:56:16

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace