Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

V neděli se bude na horách koncertovat i soutěžit

JIŽNÍ ČECHY – Přinášíme další sněhové zpravodajství. Jaké podmínky panují v lyžařských areálech na Lipně, Monínci a Zadově?

 

Na Lipně jsou podle ředitele střediska Petra Duška přímo luxusní zimní podmínky. Téměř deset kilometrů prosluněných  sjezdovek s perfektně  upraveným povrchem, vypracovaný snowpark a skicross, profesionálně postavený měřený slalom i vybavený FOX park nebo Bambini park. Nácštěvníci si můžou odpočinout na slunečních lehátkách u gastro provozů nebo se projít na Stezku korunami stromů. Samozřejmostí je večerní lyžování, ale i bobování nebo sáňkování v osvětleném hřišti lišáka Foxe. „Je neděle, tak všechny samozřejmě zveme na show lišáka Foxe, kde se opět hraje o oblíbené jízdy rolbou,“ dodal Petr Dušek.

Na Monínci momentálně leží od osmdesáti do sto deseti centimetrů sněhu, teplota se pohybuje kolem dvou stupňů nad nulou. V neděli 15. února se návštěvníci areálu můžou těšit na show s rádiem Blaník a koncert Petra Koláře. Policisté, zdravotní záchranáři a hasiči budou dohlížet nejen na bezpečnost návštěvníků, ale ve spolupráci s rádiem připraví zajímavé a užitečné ukázky a řadu zábavných her a soutěží. Vleky pro denní lyžování jsou v provozu od 9 do 16 hodin. Návštěvníci můžou využít i osvětlený svah. Večerní lyžování je od 18 do 21 hodin.

Na Zadově v areálu Kobyla leží na sjezdovkách od pětačtyřiceti do sedmdesáti centimetrů sněhu, na Churáňově je od patnácti do čtyřiceti a na Nových Hutích je od deseti do dvaceti centimetrů sněhové přikrývky.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace