Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Večerní honička Českými Budějovicemi skončila dopadením zloděje pod vlivem drog

 Autor: Městská policie České Budějovice

    Autor: Městská policie České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Strážníci českobudějovické městské policie za sebou mají večerní honičku s mladíkem, který ukradl auto, byl pod vlivem drog a navíc ujížděl od čerpacích stanic bez placení. Nakonec na něj strážníci museli namířit zbraň, aby ho dostali z auta, ve kterém se zamkl.

 

Strážníci dostali v neděli 19. srpna od kolegů hlášení o autě, po kterém je vyhlášeno pátraní a bylo použito při majetkové trestné činnosti. „Téhož dne v devět hodin večer si strážníci vozidla všimli při běžné kontrolní činnosti v Otavské ulici," uvedl mluvčí strážníků David Štýfal s tím, že na zákonné výzvy řidič nereagoval a začal ujíždět.

Následovala několik set metrů dlouhá honička, při které hlídka povolala posily a únik skončil u točny v Českém Vrbném, když pronásledované auto narazilo do služebního auta strážníků. „Řidič vozidla ovšem nehodlal spolupracovat ani poté. Ve vozidle se uzamkl i se spolujezdci a odmítal vystoupit. Na zákonné výzvy muž nereagoval. Dveře otevřel až po použití donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zbraní," popsal zásah David Štýfal.

Mladý řidič (23 let) se pak přiznal, že auto ukradl u Jihočeské univerzity před týdnem a dvakrát s ním ujel bez placení od čerpacích stanic. Když pak dorazila hlídka Policie ČR, ukázalo se, že mladík je pod vlivem drog a policisté si řidiče převzali k dalšímu vyšetřování.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace